My Favorite Movies

  wilsoneh's Rating My Rating
1
American Pie (1999,  R)
American Pie 5.0 Stars
Awesome film, so funny with a great cast and solid story, watch it over and over again, FAVORITE FILM EVER
Click to Rate
2
Zoolander (2001,  PG-13)
Zoolander 5.0 Stars
this film is so funny. ben stiller and owen wilson and will farrel are comic genuishes. you need to see this film, i guarentee you will fimd it funny
Click to Rate
3
Sin City (2005,  R)
Sin City 5.0 Stars
5/5 one of the best movies i have ever seen, a cinematic feat which should be observed and enjoyed by all
Click to Rate
4
Fight Club (1999,  R)
Fight Club 5.0 Stars
Fight Club is one of those films that leaves a mark, a mark that you'll never forget. Its gritty, violence and monumental. It leaves you guessing until the final frame. Your never forget this film.
Click to Rate
5
There's Something About Mary (1998,  R)
There's Something About Mary 4.5 Stars
funniest film i have ever seen, laughed my ass off and then some
Click to Rate
6
American Pie 2 (2001,  R)
American Pie 2 4.5 Stars
just as good as the first, except the story is somewhat a linear, but still great cast and funny as hell
Click to Rate
7
American Wedding (2003,  R)
American Wedding 4.5 Stars
funniest film in the trilogy but missing some old characters, stilled loved it and stifler is so funny
Click to Rate
8
The Matrix Reloaded (2003,  R)
The Matrix Reloaded 4.5 Stars
keanu reeves kicked so much ass in this films it awesome, action is off the charts and they even threw in a story, bravo!
Click to Rate
9
Dude, Where's My Car? (2000,  PG-13)
Dude, Where's My Car? 4.5 Stars
this movie is ridiculsly funny and stupid but you got to love it
Click to Rate
10
Wayne's World (1992,  PG-13)
Wayne's World 4.5 Stars
this is the greatest SNL/rock and roll movie every.
Click to Rate

Comments (0)

Post a comment

Recent Comments