Flixster
Movies on Demand
Sign Up
|
Login
No recent messages.
Loading...
Sending...
Sent!
Home
Movies
In Theaters
On Demand
On DVD
Trailers
Actors
Photos
News
Movies I Might Like
Rate Movies
Profile
My Profile
My Ratings
My Movies
My Actors
My Photos
My Videos
My Lists
Skins Gallery
Friends
My Friends
My Friends' Reviews
Find a User
Add Friends
My Conversations
Compatibility Test
People I May Know
Plan Movie Night
Community
People Like Me
People Online Now
Top User Charts
Forums
Flixster Wiki
Fun & Games
User Quizzes
Never-Ending Quiz
Personality Tests
Lists
Polls
Watch Now
Movies
TV
Videos
More Lists
|
Create a List
Top Lists
Related Lists
Movie Recomendations
by
Mistress
jhonny depp
by
sexy
Dlicious83's new List
by
Robere
OTRAS PELIS
by
ISABEL
My DVD Collection
by
Lindsey
View More Lists
Share this List
Share this link by email, IM, or post it anywhere
My Favorite Movies
Next list
jerriann
windhawklistener's Rating
My Rating
1
Pirates of the Caribbean: At Worlds End
(2007, PG-13)
2
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
(2006, PG-13)
3
The Pirates of Penzance
(1983, Unrated)
4
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl
(2003, PG-13)
great show
5
Pirates (1986)
(1986, PG)
6
Pirates of Tortuga
(1961, Unrated)
7
The Devil-Ship Pirates
(1964, Unrated)
8
Davy Crockett and the River Pirates
(1956, Unrated)
9
Rear Window
(1954, PG)
10
Secret Window
(2004, PG-13)
11
The Woman in the Window
(1944, Unrated)
12
The Brasher Doubloon (The High Window)
(1947, Unrated)
13
Back to the Future
(1985, PG)
14
Back to the Future Part II
(1989, PG)
15
Back to the Future Part III
(1990, PG)
16
The X-Files - Fight the Future
(1998, PG-13)
17
Future Hunters (Deadly Quest) (Spear of Destiny)
(1986, R)
18
Future-Kill (Night of the Alien) (Splatter)
(1985, R)
19
Sister Act 2: Back in the Habit
(1993, PG)
20
We're Back! A Dinosaur's Story
(1993, G)
21
Back to School
(1986, PG-13)
22
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back
(1980, PG)
23
Police Academy 3 - Back in Training
(1986, PG)
24
The Birds
(1963, PG-13)
25
The Thorn Birds: The Missing Years
(, Unrated)
26
Dead or Alive 2: The Birds
(2000, Unrated)
27
Birds of Prey
(1999, PG)
28
Killing birds - uccelli assassini (Zombie 5: Killing Birds)(Dark Eyes of the Zombie)(Raptors)
(1987, Unrated)
29
Psycho
(1998, R)
30
Psycho II
(1983, R)
31
Psycho III
(1986, R)
32
Confessions of a Psycho Cat (3 Loves of a Psycho Cat)
(1968, Unrated)
33
Psycho IV: The Beginning
(1990, R)
34
Halloween
(1978, R)
35
Halloween - The Curse of Michael Myers (Halloween 6)
(1998, R)
36
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers
(1989, R)
37
Halloween - Resurrection
(2002, R)
38
Halloween II
(1981, R)
39
Halloween 4: The Return of Michael Myers
(1988, R)
40
Halloween III - Season of the Witch
(1982, R)
41
Mr. Halloween
(2007, Unrated)
42
The Halloween That Almost Wasn't (The Night Dracula Saved the World)
(1979, Unrated)
43
Adam & Evil (Halloween Camp 2: Scream If You Wanna Die Faster)
(2004, R)
44
The Halloween Tree
(1993, Unrated)
45
Halloween Night
(2006, Unrated)
46
Drácula
(1931, Unrated)
47
Dracula
(1973, Unrated)
48
The Return of Dracula (The Curse of Dracula) (The Fantastic Disappearing Man)
(1958, PG)
49
Dark Prince: The True Story of Dracula (Dracula - The Dark Prince)
(2001, R)
50
Dracula: Pages From a Virgin's Diary
(2003, Unrated)
51
Blood For Dracula
(1974, R)
52
Countess Dracula
(1971, PG)
53
The Brides of Dracula
(1960, Unrated)
54
Son of Dracula
(, R)
55
House of Dracula
(, G)
56
Dracula - Dead and Loving It
(1995, PG-13)
57
Dracula 2000
(2000, R)
58
Bram Stoker's Dracula
(1992, R)