My Favorite Movies
| WinnerataLosingGame23's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
The Horse Whisperer (1998, PG-13) |
|
|
| 2 |
Hope Floats (1998, PG-13) |
|
|
| 3 |
Pretty Woman (1990, R) |
|
|
| 4 |
My Best Friend's Wedding (1997, PG-13) |
|
|
| 5 |
Conspiracy Theory (1997, R) |
|
|
| 6 |
Stepmom (1998, PG-13) |
|
|
| 7 |
Ocean's 11 (1960, PG-13) |
|
|
| 8 |
Sleeping with the Enemy (1991, R) |
|
|
| 9 |
Flatliners (1990, R) |
|
|
| 10 |
A Walk to Remember (2002, PG) |
|
|
| 11 |
Top Dog (1994, PG-13) |
|
|
| 12 |
The Cowboys (1972, PG) |
|
|
| 13 |
Rooster Cogburn (1999, PG) |
|
|
| 14 |
True Grit (1969, G) |
|
|
| 15 |
Palomino (1991, Unrated) |
|
|
| 16 |
I Love Trouble (1994, PG) |
|
|
| 17 |
Ladder 49 (2004, PG-13) |
|
|
| 18 |
Hidalgo (2004, PG-13) |
|
|
| 19 |
Open Range (2003, R) |
|


