My Favorite Movies


  wlee101's Rating My Rating
1
Elizabeth: The Golden Age (2007,  PG-13)
Elizabeth: The Golden Age 5.0 Stars
its well done like to see more films done this way
Click to Rate
2
Enchanted (2007,  PG)
Enchanted 4.0 Stars
not a bad film
Click to Rate
3
Click (2006,  PG-13)
Click to Rate
4
The Matrix (1999,  R)
Click to Rate
5
The Matrix Reloaded (2003,  R)
Click to Rate
6
The Matrix Revolutions (2003,  R)
The Matrix Revolutions 5.0 Stars
loved them all
Click to Rate
7
Back to the Future Part III (1990,  PG)
Click to Rate
8
Back to the Future Part II (1989,  PG)
Back to the Future Part II 4.5 Stars
love the films
Click to Rate
9
Back to the Future (1985,  PG)
Click to Rate
10
H.G. Wells' The War of the Worlds (,  Unrated)
Click to Rate
11
War of the Worlds (2005,  PG-13)
Click to Rate
12
The War of the Worlds (1953,  G)
Click to Rate
13
When Worlds Collide (1951,  G)
Click to Rate
14
Apache (1954,  Unrated)
Click to Rate
15
Brannigan (1975,  PG)
Click to Rate
16
The Blue Lagoon (1980,  R)
Click to Rate
17
The Time Machine (1960,  G)
Click to Rate
18
300 (2007,  R)
Click to Rate
19
Wedding Crashers (2005,  R)
Click to Rate
20
Braveheart (1995,  R)
Click to Rate
21
Grease (1978,  PG)
Click to Rate
22
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
Click to Rate
23
Old School (2003,  R)
Click to Rate
24
The Shawshank Redemption (1994,  R)
The Shawshank Redemption 5.0 Stars
top film not to be missed
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments