My Favorite Movies


  wodder's Rating My Rating
1
Donkey Punch (2008,  Unrated)
Donkey Punch 3.5 Stars
Bloody good.
Click to Rate
2
Gone Baby Gone (2007,  R)
Gone Baby Gone 4.0 Stars
1 of best films of the year so far.
Click to Rate
3
In Bruges (2008,  R)
Click to Rate
4
Awake (2007,  R)
Click to Rate
5
The Cottage (2008,  Unrated)
Click to Rate
6
Untraceable (2008,  R)
Click to Rate
7
No Country for Old Men (2007,  R)
Click to Rate
8
Death at a Funeral (2007,  R)
Click to Rate
9
I Now Pronounce You Chuck and Larry (2007,  PG-13)
Click to Rate
10
Disturbia (2007,  PG-13)
Click to Rate
11
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007,  PG-13)
Click to Rate
12
Premonition (2007,  PG-13)
Click to Rate
13
Final Destination 2 (2003,  R)
Click to Rate
14
Mysterious Skin (2005,  NC-17)
Click to Rate
15
Panic Room (2002,  R)
Click to Rate
16
The Matthew Shepard Story (2002,  Unrated)
Click to Rate
17
The Sixth Sense (1999,  PG-13)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments