My Favorite Movies
| wolfy31620011's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Nosferatu, eine Symphonie des Grauens (Nosferatu, The Vampire) (1922, Unrated) |
|
|
| 2 |
2001: A Space Odyssey (1968, G) |
|
|
| 3 |
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002, PG-13) |
|
|
| 4 |
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001, PG-13) |
|
|
| 5 |
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003, PG-13) |
|
|
| 6 |
City Of The Living Dead (The Gates of Hell) (1980, R) |
|
|
| 7 |
The Bird With the Crystal Plumage (1969, PG) |
|
|
| 8 |
Laberinto del fauno, El, (Pan's Labyrinth) (2006, R) |
|
|
| 9 |
Tombs Of The Blind Dead (Noche del terror ciego) (1973, PG) |
|
|
| 10 |
A Prisão (Bare Behind Bars) (1987, Unrated) |
|
|
| 11 |
Curral de Mulheres (Amazon Jail) (1982, Unrated) |
|
|
| 12 |
The Day the Earth Stood Still (1951, G) |
|
|
| 13 |
Sin City (2005, R) |
|


