My Favorite Movies


  WONDERBITCH's Rating My Rating
1
What's Eating Gilbert Grape (1993,  PG-13)
What's Eating Gilbert Grape 5.0 Stars
probably my favorite johnny depp movie of all times, leo did a great job in this movie too, johnny plays a great asshole
Click to Rate
2
Cry Baby (1990,  PG-13)
Cry Baby 5.0 Stars
GREAT MOVIE
Click to Rate
3
Benny & Joon (1993,  PG)
Benny & Joon 5.0 Stars
WONDERFUL MOVIE JOHNNY IS TOO CUTE IN THIS ONE
Click to Rate
4
The Ninth Gate (1999,  R)
The Ninth Gate 4.0 Stars
THIS MOVIE WAS PRETTY GOOD, ONE OF THOSE THT YOU HAVE TO REALLY PAY ATTENTION TO OR YOUR GONNA BE LOST, BUT GOOD.
Click to Rate
5
Nick of Time (1995,  R)
Nick of Time 4.0 Stars
PRETTY GOOD
Click to Rate
6
Secret Window (2004,  PG-13)
Secret Window 5.0 Stars
GREAT MOVIE
Click to Rate
7
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 5.0 Stars
GREAT MOVIE
Click to Rate
8
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl 5.0 Stars
GREAT MOVIE
Click to Rate
9
Edward Scissorhands (1990,  PG-13)
Edward Scissorhands 4.5 Stars
GREAT MOVIE!!! GREAT JOB JOHNNY!
Click to Rate
10
Sleepy Hollow (1999,  R)
Click to Rate
11
Blow (2001,  R)
Click to Rate
12
From Hell (2001,  R)
Click to Rate
13
Finding Neverland (2004,  PG)
Click to Rate
14
The Astronaut's Wife (1999,  R)
Click to Rate
15
Ladder 49 (2004,  PG-13)
Click to Rate
16
Clay Pigeons (1998,  R)
Click to Rate
17
Walk the Line (2005,  PG-13)
Click to Rate
18
The Village (2004,  PG-13)
Click to Rate
19
Elvis (2005,  Unrated)
Elvis 5.0 Stars
JONATHAN RHYS MEYERS DID SUCH A GOOD JOB PORTRAYING ELVIS, HES ALL KINDS OF YUMMY LOOKIN
Click to Rate
20
Made (2001,  R)
Click to Rate
21
Dodgeball - A True Underdog Story (2004,  PG-13)
Click to Rate
22
Cool World (1992,  PG-13)
Click to Rate
23
Legends of the Fall (1994,  R)
Legends of the Fall 5.0 Stars
GREAT MOVIE!!! BRAD DID AN AWESOME JOB IN THIS ONE.
Click to Rate
24
Meet Joe Black (1998,  PG-13)
Click to Rate
25
Ocean's Eleven (2001,  PG-13)
Ocean's Eleven 5.0 Stars
GREAT MOVIE
Click to Rate
26
Thelma & Louise (1991,  R)
Click to Rate
27
Mr. & Mrs. Smith (2005,  PG-13)
Mr. & Mrs. Smith 5.0 Stars
GOOD MOVIE
Click to Rate
28
The Mexican (2001,  R)
Click to Rate
29
Ocean's Twelve (2004,  PG-13)
Click to Rate
30
Fight Club (1999,  R)
Click to Rate
31
Interview with the Vampire (1994,  R)
Click to Rate
32
Boys Don't Cry (1999,  R)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments