My Favorite Movies
| wordupyo316559063's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Sleepless in Seattle (1993, PG) |
|
|
| 2 |
Mary Poppins (1964, G) |
|
|
| 3 |
The Truth About Cats & Dogs (1996, PG-13) |
|
|
| 4 |
Love, Ludlow (2005, R) |
|
|
| 5 |
In Her Shoes (2005, PG-13) |
|
|
| 6 |
A Tree Grows in Brooklyn (1945, Unrated) |
|
|
| 7 |
His Girl Friday (1940, Unrated) |
|
|
| 8 |
Life Is Beautiful (La Vita è bella) (1998, PG-13) |
|
|
| 9 |
The Sound of Music (1965, G) |
|
|
| 10 |
Swing Time (1936, Unrated) |
|
|
| 11 |
Love Actually (2003, R) |
|
|
| 12 |
When Harry Met Sally (1989, R) |
|


