Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  wredwrite66185364's Rating My Rating
1
The Usual Suspects (1995,  R)
Click to Rate
2
Lackawanna Blues (2005,  Unrated)
Click to Rate
3
Ruby's Bucket of Blood (2001,  PG-13)
Click to Rate
4
Bastards of the Party (2005,  Unrated)
Click to Rate
5
Cidade de Deus, (City of God) (2003,  R)
Click to Rate
6
Rushmore (1998,  R)
Click to Rate
7
Cooley High (1975,  PG)
Click to Rate
8
Trading Places (1983,  R)
Click to Rate
9
Hoodlum (1997,  R)
Click to Rate
10
The Prestige (2006,  PG-13)
Click to Rate
11
Friday After Next (2002,  R)
Click to Rate
12
Life (1999,  R)
Click to Rate
13
Coming to America (1988,  R)
Click to Rate
14
Road to Perdition (2002,  R)
Click to Rate
15
Deacons for Defense (2003,  R)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments