My Favorite Movies


  wwwrock9990's Rating My Rating
1
Final Fantasy VII - Advent Children (2005,  PG-13)
Final Fantasy VII - Advent Children
brill this is the best ff movie so far
2
Spider-Man 3 (2007,  PG-13)
Spider-Man 3
this film is awesome the effects and action is amazing its a must watch for anyone who liked the first 2 films and peter looks well cool when he's evil
3
Resident Evil (2002,  R)
Resident Evil
great
4
Gekijyouban hagane no renkinjutsushi (Fullmetal Alchemist: The Movie - Conqueror of Shamballa) (2005,  PG-13)
Gekijyouban hagane no renkinjutsushi (Fullmetal Alchemist: The Movie - Conqueror of Shamballa)
amazing film
5
Resident Evil - Apocalypse (2004,  R)
Resident Evil - Apocalypse
great
6
Last Order: Final Fantasy VII (2005,  Unrated)
Last Order: Final Fantasy VII
its been made well and it tells the story about zack , cloud and sephiroth
7
Hot Fuzz (2007,  R)
Hot Fuzz
awesome film lots of action and lots of comedy
8
Saw III (2006,  R)
Saw III
great film
9
Final Destination 3 (2006,  R)
Final Destination 3
great film
10
Final Destination 2 (2003,  R)
Final Destination 2
great film
11
Final Destination (2000,  R)
Final Destination
great film
12
Bleach: Memories of Nobody (2006,  Unrated)
Bleach: Memories of Nobody
very good
13
Spirited Away (Sen to Chihiro no kamikakushi) (2001,  PG)
Spirited Away (Sen to Chihiro no kamikakushi)
great film!!!!
14
Kôkaku kidôtai (Ghost in the Shell) (Shell Mobile Force) (,  R)
Kôkaku kidôtai (Ghost in the Shell) (Shell Mobile Force)
great but hard to understand
15
Final Fantasy X-2 (2003,  Unrated)
Final Fantasy X-2
really good not as good as ffx but still its awesome
16
Fainaru fantajî X (Final Fantasy X) (,  Unrated)
Fainaru fantajî X (Final Fantasy X)
awesome this is
17
Spider-Man (2002,  PG-13)
Spider-Man
cool a classic
18
Spider-Man 2 (2004,  PG-13)
Spider-Man 2
awesome film

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments