My Favorite Movies

  xalyssamilanox's Rating My Rating
1
Rush Hour (1998,  PG-13)
Rush Hour 5.0 Stars
This film is sooo funny, i can watch it over and over again and not get bored of it!
Click to Rate
2
Rush Hour 2 (2001,  PG-13)
Rush Hour 2 5.0 Stars
omg this is hilarious!!
Click to Rate
3
Rush Hour 3 (2007,  PG-13)
Rush Hour 3 Want To See
Haven't seen this movie yet but the trailer looks sooo good!
Click to Rate
4
Step Up (2006,  PG-13)
Step Up 4.5 Stars
i really like the dances in this
Click to Rate
5
Save the Last Dance (2001,  PG-13)
Save the Last Dance 5.0 Stars
There's a part in the movie when their dancing in a club and sara and derek bang heads, ha that was funny!
Click to Rate
6
White Chicks (2004,  PG-13)
White Chicks 5.0 Stars
This is such a good movie to watch, it's really funny. ive watched it so many times i no most of the lines =]
Click to Rate
7
Monsters, Inc. (2001,  G)
Monsters, Inc. 5.0 Stars
Love this soo much, Boo is so sweet!
Click to Rate
8
Coach Carter (2005,  PG-13)
Coach Carter 4.0 Stars
duno y i like this ... its just a good movie
Click to Rate
9
Honey (2003,  PG-13)
Honey 4.0 Stars
i like the dances in this aswell
Click to Rate
10
Baby's Day Out (1994,  PG)
Baby's Day Out 4.5 Stars
aww the baby is well cute in this
Click to Rate
11
Titanic (1997,  PG-13)
Titanic 5.0 Stars
this is sad and leonardo is kinda cute lmao
Click to Rate
12
Halloween (2007) (2007,  R)
Click to Rate
13
Saw IV (2007,  R)
Click to Rate
14
The Pursuit of Happyness (2006,  PG-13)
The Pursuit of Happyness 5.0 Stars
This film is really good! The little boy is well cute =]
Click to Rate
15
She's the Man (2006,  PG-13)
She's the Man 4.5 Stars
this is good, its got some funny quotes in it aswell.
Click to Rate
16
Money Talks (1997,  R)
Click to Rate
17
The Surrogate (1995,  Unrated)
The Surrogate 5.0 Stars
Alyssa Milano is in this ... her baby is well cute in this =]
Click to Rate
18
Commando (1985,  R)
Click to Rate
19
Biggest Fan (2005,  Unrated)
Biggest Fan 5.0 Stars
I like this film because of chris lol he's cute in the movie :P
Click to Rate
20
Final Destination (2000,  R)
Click to Rate
21
Final Destination 3 (2006,  R)
Final Destination 3 5.0 Stars
This film puts me off rollercoasters :P
Click to Rate
22
Final Destination 2 (2003,  R)
Click to Rate

Comments (0)

Post a comment

Recent Comments