My Favorite Movies


  xanek's Rating My Rating
1
Kill Bill: Volume 1 (2003,  R)
Kill Bill: Volume 1
My inspitration....hehehe
2
2 Fast 2 Furious (2003,  PG-13)
2 Fast 2 Furious
I love cars!!!!
3
The Edukators (Die Fetten Jahre sind vorbei) (2005,  R)
4
Run Lola Run (Lola rennt) (1999,  R)
Run Lola Run (Lola rennt)
Der Franka, ich liebe dich!!!
5
Million Dollar Baby (2004,  PG-13)
Million Dollar Baby
She's the gir!!
6
Evil (Ondskan) (2006,  G)
7
Miss Congeniality (2000,  PG-13)
8
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind (2004,  R)
9
Miss Congeniality 2 - Armed and Fabulous (2005,  PG-13)
Miss Congeniality 2 - Armed and Fabulous
She's the lady!!!!
10
Fried Green Tomatoes (1991,  PG-13)
11
Show Me Love (Fucking Amal) (1999,  Unrated)
12
Speed (1994,  R)
13
Sister Act (1992,  PG)
14
The Fast and the Furious (2001,  PG-13)
The Fast and the Furious
I wanna drive it!!!
15
Moulin Rouge! (2001,  PG-13)
16
Boys Don't Cry (1999,  R)
17
Thelma & Louise (1991,  R)
18
E.T. - The Extra-Terrestrial (1982,  PG)
19
Kill Bill, Volume 2 (2004,  R)
20
Me, Myself & Irene (2000,  R)
21
21 Grams (2003,  R)
22
Basic Instinct (1992,  R)
23
Back to the Future (1985,  PG)
24
Back to the Future Part II (1989,  PG)
25
Back to the Future Part III (1990,  PG)
26
Sister Act 2: Back in the Habit (1993,  PG)
27
Something's Gotta Give (2003,  PG-13)
28
There's Something About Mary (1998,  R)
29
Bridget Jones - The Edge of Reason (2004,  R)
Bridget Jones - The Edge of Reason
its me, its me!!!
30
Bridget Jones's Diary (2001,  R)
31
Bad Boys (1995,  R)
32
Bad Boys II (2003,  R)
33
Practical Magic (1998,  PG-13)
34
Meet Joe Black (1998,  PG-13)
35
D.E.B.S. (2004,  PG-13)
36
Brokeback Mountain (2005,  R)
37
Gangs of New York (2002,  R)
38
The Beach (2000,  R)
39
The Basketball Diaries (1995,  R)
40
The Whole Nine Yards (2000,  R)
41
Frida (2002,  R)
42
Cry Baby (1990,  PG-13)
43
School Ties (1992,  PG-13)
44
That Thing You Do! (1996,  PG)
45
The Bourne Supremacy (2004,  PG-13)
46
Ocean's Twelve (2004,  PG-13)
47
The Bourne Identity (2002,  PG-13)
48
Ocean's Eleven (2001,  PG-13)
49
Charlie's Angels - Full Throttle (2003,  PG-13)
50
All I Want (Try Seventeen) (2003,  R)
51
Misery (1990,  R)
52
Mickey Blue Eyes (1999,  PG-13)
53
Rush Hour (1998,  PG-13)
54
Rush Hour 2 (2001,  PG-13)
55
The Medallion (2003,  PG-13)
56
The Devil Wears Prada (2006,  PG-13)
57
The Hours (2002,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments