My Favorite Movies
| xBRAINDEADx's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Hackers (1995, PG-13) |
|
|
| 2 |
Antitrust (2001, PG-13) |
|
|
| 3 |
Trainspotting (1996, R) |
|
|
| 4 |
The X-Files - Fight the Future (1998, PG-13) |
|
|
| 5 |
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003, PG-13) |
|
|
| 6 |
Saw (2004, R) |
|
|
| 7 |
Death Tunnel (2005, R) |
|
|
| 8 |
Seven (Se7en) (1995, R) |
|
|
| 9 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006, PG-13) |
|
|
| 10 |
Vanilla Sky (2001, R) |
|
|
| 11 |
Cool Runnings (1993, PG) |
|
|
| 12 |
Edward Scissorhands (1990, PG-13) |
|
|
| 13 |
Donnie Darko (2001, R) |
|
|
| 14 |
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind (2004, R) |
|
|
| 15 |
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan (2006, R) |
|
|
| 16 |
Tenacious D in: The Pick of Destiny (2006, R) |
|
|
| 17 |
Without A Paddle (2004, PG-13) |
|



