My Favorite Movies
| xirishdreamx's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
300 (2007, R) |
|
|
| 2 |
Troy (2004, R) |
|
|
| 3 |
Hostel (2006, R) |
|
|
| 4 |
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002, PG-13) |
|
|
| 5 |
The Lord of the Rings (1978) (1978, PG) |
|
|
| 6 |
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001, PG-13) |
|
|
| 7 |
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003, PG-13) |
|
|
| 8 |
The Green Mile (1999, R) |
|
|
| 9 |
Gladiator (2000, R) |
|
|
| 10 |
Legends of the Fall (1994, R) |
|
|
| 11 |
Beauty and the Beast - The Enchanted Christmas (1997, G) |
|
|
| 12 |
The Dark Knight (2008, PG-13) |
|
|
| 13 |
Iron Man (Ironman) (2008, PG-13) |
|


