Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  xlivecamx's Rating My Rating
1
Herbie: Fully Loaded (2005,  G)
Herbie: Fully Loaded 5.0 Stars
cool
Click to Rate
2
Herbie Rides Again (1974,  G)
Click to Rate
3
King Kong (2005) (2005,  PG-13)
King Kong (2005) 4.5 Stars
good
Click to Rate
4
Spider-Man 2 (2004,  PG-13)
Spider-Man 2 4.5 Stars
cool
Click to Rate
5
Spider-Man 3 (2007,  PG-13)
Spider-Man 3 5.0 Stars
gd
Click to Rate
6
Spider-Man (2002,  PG-13)
Spider-Man 3.5 Stars
cool
Click to Rate
7
Mission: Impossible III (2006,  PG-13)
Mission: Impossible III 4.5 Stars
gd
Click to Rate
8
Elf (2003,  PG)
Click to Rate
9
Duplex (Our House) (2003,  PG-13)
Click to Rate
10
Black Knight (2001,  PG-13)
Click to Rate
11
Kill Bill, Volume 2 (2004,  R)
Click to Rate
12
Kill Bill: Volume 1 (2003,  R)
Click to Rate
13
Meatballs (1979,  PG)
Click to Rate
14
Whatever It Takes (2000,  PG-13)
Click to Rate
15
Soul Plane (2004,  R)
Click to Rate
16
Stuck On You (2003,  PG-13)
Click to Rate
17
White Chicks (2004,  PG-13)
Click to Rate
18
The Pacifier (2005,  PG)
Click to Rate
19
Freaky Friday (2003,  PG)
Click to Rate
20
Mean Girls (2004,  PG-13)
Click to Rate
21
Life-Size (2000,  G)
Click to Rate
22
The Parent Trap (1998,  PG)
Click to Rate
23
Confessions of a Teenage Drama Queen (2004,  PG)
Click to Rate
24
Club Dread (2004,  R)
Click to Rate
25
The Big Slice (1991,  PG)
Click to Rate
26
No Way Back (1995,  R)
Click to Rate
27
My Giant (1998,  PG)
Click to Rate
28
MVP: Most Valuable Primate (2000,  PG)
Click to Rate
29
Shiloh (2000,  PG)
Click to Rate
30
Camouflage (2000,  R)
Click to Rate
31
The Benchwarmers (2006,  PG-13)
Click to Rate
32
The Rundown (Welcome to the Jungle) (2003,  PG-13)
Click to Rate
33
Be Cool (2005,  PG-13)
Click to Rate
34
13 Going on 30 (Suddenly 30) (2004,  PG-13)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments