My Favorite Movies


  xNemoxxWishingxxOnxxInfinityXx's Rating My Rating
1
The Crow (1994,  R)
The Crow
this movie is kick ass but its kind of ironic about the movie and than what happened to Brandon, sad to.
2
The Dark Knight (2008,  PG-13)
The Dark Knight
it was AWESOME the joker was just amazing
3
Titanic (1997,  PG-13)
Titanic
this is an EPIC..
4
Bad Boys II (2003,  R)
Bad Boys II
best movie ever in my opinion
5
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005,  PG-13)
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
best Star Wars
6
Edward Scissorhands (1990,  PG-13)
7
Finding Neverland (2004,  PG)
8
The Libertine (2006,  R)
The Libertine
It had every thing i like cussing, sarcasm and Johnny Depp
9
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
The Lord of the Rings - The Return of the King
Best Lord of the Rings
10
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace (1999,  PG)
11
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
12
Kingdom of Heaven (2005,  R)
13
Spider-Man (2002,  PG-13)
14
The Prince of Egypt (1998,  PG)
The Prince of Egypt
i not really into christianity but this is best animated movie ever
15
Signs (2002,  PG-13)
16
Purple Rain (1984,  R)
Purple Rain
this movie is awesome i love prince!!!!
17
Spider-Man 2 (2004,  PG-13)
18
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
19
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones (2002,  PG)
20
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
21
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back (1980,  PG)
22
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
23
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi (1983,  PG)
24
Underworld: Evolution (2006,  R)
25
Hidalgo (2004,  PG-13)
26
American Psycho (2000,  R)
American Psycho
pretty fucked up but way awesome
27
Underworld (2003,  R)
28
Halloween (2007,  R)
Halloween
best horror movie ive seen
29
10 Things I Hate About You (1999,  PG-13)
30
Detroit Rock City (1999,  R)
Detroit Rock City
i love this movie

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments