My Favorite Movies


  xoxjosefine's Rating My Rating
1
13 Going on 30 (Suddenly 30) (2004,  PG-13)
13 Going on 30 (Suddenly 30) 5.0 Stars
It's really funny and sweet
Click to Rate
2
Just Like Heaven (2005,  PG-13)
Just Like Heaven 5.0 Stars
really funn!
Click to Rate
3
Van Helsing (2004,  PG-13)
Van Helsing 5.0 Stars
best movie ever!
Click to Rate
4
The Benchwarmers (2006,  PG-13)
The Benchwarmers 4.5 Stars
hilarious dude!
Click to Rate
5
Accepted (2006,  PG-13)
Accepted 4.0 Stars
haha...south harmon institute of technology....:D
Click to Rate
6
Bring It On: All or Nothing (2006,  PG-13)
Bring It On: All or Nothing 5.0 Stars
the cheerleading makes me feel...weak
Click to Rate
7
Step Up (2006,  PG-13)
Step Up 5.0 Stars
really cool dancing but kinda sad :(
Click to Rate
8
She's the Man (2006,  PG-13)
She's the Man 5.0 Stars
i can watch it over and over and over...
Click to Rate
9
Mr. & Mrs. Smith (2005,  PG-13)
Mr. & Mrs. Smith 5.0 Stars
awesome plot
Click to Rate
10
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
Click to Rate
11
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
Click to Rate
12
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
Click to Rate
13
A Cinderella Story (2004,  PG)
Click to Rate
14
Underworld (2003,  R)
Click to Rate
15
Spider-Man (2002,  PG-13)
Click to Rate
16
Spider-Man 2 (2004,  PG-13)
Click to Rate
17
Spider-Man 3 (2007,  PG-13)
Spider-Man 3 5.0 Stars
i love this movie!
Click to Rate
18
Meet the Robinsons (2007,  G)
Meet the Robinsons 5.0 Stars
a really good movie
Click to Rate
19
Gekijyouban hagane no renkinjutsushi (Fullmetal Alchemist: The Movie - Conqueror of Shamballa) (2005,  PG-13)
Gekijyouban hagane no renkinjutsushi (Fullmetal Alchemist: The Movie - Conqueror of Shamballa) 3.5 Stars
go FMA!
Click to Rate
20
Inuyasha - Kagami no naka no mugenjou ( The Castle Beyond the Looking Glass ) (2002,  Unrated)
Inuyasha - Kagami no naka no mugenjou ( The Castle Beyond the Looking Glass ) 4.0 Stars
FINALLY!
Click to Rate
21
Just My Luck (2006,  PG-13)
Just My Luck 3.5 Stars
i love this movie! maybe i would love it more if lindsay lohan wasn't in it :/
Click to Rate
22
Freaky Friday (2003,  PG)
Click to Rate
23
How to Lose a Guy in 10 Days (2003,  PG-13)
Click to Rate
24
Lara Croft - Tomb Raider (2001,  PG-13)
Click to Rate
25
Lara Croft Tomb Raider - The Cradle of Life (2003,  PG-13)
Lara Croft Tomb Raider - The Cradle of Life 5.0 Stars
I LOVE this movie!
Click to Rate
26
The Mummy Returns (2001,  PG-13)
Click to Rate
27
The Mummy (1999,  PG-13)
Click to Rate
28
John Tucker Must Die (2006,  PG-13)
Click to Rate
29
Aquamarine (2006,  PG)
Click to Rate
30
Legally Blonde (2001,  PG-13)
Click to Rate
31
Legally Blonde 2 - Red, White & Blonde (1953,  PG-13)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments