My Favorite Movies


  1. LivingItUpInWonderland
  2. Simply

Give list a short description

  LivingItUpInWonderland's Rating My Rating
1
Charlie's Angels - Full Throttle (2003,  PG-13)
Click to Rate
2
The Notebook (2004,  PG-13)
Click to Rate
3
Fight Club (1999,  R)
Click to Rate
4
300 (2007,  R)
Click to Rate
5
Pulp Fiction (1994,  R)
Click to Rate
6
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
Click to Rate
7
Wedding Crashers (2005,  R)
Click to Rate
8
Forrest Gump (1994,  PG-13)
Click to Rate
9
The Matrix (1999,  R)
Click to Rate
10
Finding Nemo (2003,  G)
Click to Rate
11
Braveheart (1995,  R)
Click to Rate
12
Shrek (2001,  PG)
Click to Rate
13
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
Click to Rate
14
Transformers (2007,  PG-13)
Click to Rate
15
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
Click to Rate
16
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
Click to Rate
17
Grease (1978,  PG)
Click to Rate
18
Pretty Woman (1990,  R)
Click to Rate
19
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
Click to Rate
20
A Walk to Remember (2002,  PG)
Click to Rate
21
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
Click to Rate
22
The Shawshank Redemption (1994,  R)
Click to Rate
23
The Godfather (1972,  R)
Click to Rate
24
Old School (2003,  R)
Click to Rate
25
Sin City (2005,  R)
Click to Rate
26
Donnie Darko (2001,  R)
Click to Rate
27
Gladiator (2000,  R)
Click to Rate
28
Ocean's Eleven (2001,  PG-13)
Click to Rate
29
How to Lose a Guy in 10 Days (2003,  PG-13)
Click to Rate
30
The Green Mile (1999,  R)
The Green Mile 3.0 Stars
sad
Click to Rate
31
Office Space (1999,  R)
Click to Rate
32
Little Miss Sunshine (2006,  R)
Click to Rate
33
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind (2004,  R)
Click to Rate
34
Batman Begins (2005,  PG-13)
Click to Rate
35
Top Gun (1986,  PG)
Click to Rate
36
The Breakfast Club (1985,  R)
Click to Rate
37
Happy Gilmore (1996,  PG-13)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments