Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  XSoccerLoverX's Rating My Rating
1
Stay Alive (2006,  PG-13)
Click to Rate
2
The Ring (2002,  PG-13)
Click to Rate
3
Saw (2004,  R)
Click to Rate
4
Silent Hill (2006,  R)
Click to Rate
5
Failure to Launch (2006,  PG-13)
Click to Rate
6
Titanic (1997,  PG-13)
Click to Rate
7
Hide and Seek (2005,  R)
Click to Rate
8
Garfield: A Tail of Two Kitties (2006,  PG)
Click to Rate
9
The Lake House (2006,  PG)
Click to Rate
10
Stick It (2006,  PG-13)
Click to Rate
11
The Wild (2006,  G)
Click to Rate
12
Goal! The Dream Begins (Goal!: The Impossible Dream) (2005,  PG-13)
Click to Rate
13
Click (2006,  PG-13)
Click to Rate
14
Armageddon (1998,  PG-13)
Click to Rate
15
Over the Hedge (2006,  PG)
Over the Hedge 4.0 Stars
Hammy is soooo cute!!
Click to Rate
16
Forces of Nature (1999,  PG-13)
Click to Rate
17
Ladder 49 (2004,  PG-13)
Click to Rate
18
The Perfect Storm (2000,  PG-13)
Click to Rate
19
Pearl Harbor (2001,  PG-13)
Click to Rate
20
Final Destination (2000,  R)
Click to Rate
21
Final Destination 2 (2003,  R)
Click to Rate
22
Final Destination 3 (2006,  R)
Click to Rate
23
The Butterfly Effect 2 (2006,  R)
The Butterfly Effect 2 4.5 Stars
the ending was dumb, should have been different, but i was expecting something like that to happen....the first one was definitly better
Click to Rate
24
Hard Candy (2006,  R)
Hard Candy 3.5 Stars
not what i was expecting really, but it was good
Click to Rate
25
Friends With Money (2006,  R)
Click to Rate
26
Pulse (2006,  PG-13)
Pulse 4.5 Stars
wicked!
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments