Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  xSt3phx's Rating My Rating
1
Transformers (2007,  PG-13)
Transformers 5.0 Stars
this movie was soo awesome, kinda sad it didnt have the orginal theme song in it anywhere though.
Click to Rate
2
The Covenant (2006,  PG-13)
Click to Rate
3
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 5.0 Stars
very good, but very long
Click to Rate
4
Saw III (2006,  R)
Click to Rate
5
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
Click to Rate
6
The Nightmare Before Christmas (The Nightmare Before Christmas in Disney Digital 3-D) (1993,  PG)
Click to Rate
7
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
Click to Rate
8
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004,  PG)
Click to Rate
9
A Walk to Remember (2002,  PG)
Click to Rate
10
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
Click to Rate
11
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002,  PG)
Click to Rate
12
Mr. & Mrs. Smith (2005,  PG-13)
Click to Rate
13
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
Click to Rate
14
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) (2001,  PG)
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) 5.0 Stars
i love harry potter
Click to Rate
15
50 First Dates (2004,  PG-13)
Click to Rate
16
Finding Nemo (2003,  G)
Click to Rate
17
2 Fast 2 Furious (2003,  PG-13)
Click to Rate
18
The Notebook (2004,  PG-13)
Click to Rate
19
Shrek (2001,  PG)
Click to Rate
20
White Chicks (2004,  PG-13)
Click to Rate
21
10 Things I Hate About You (1999,  PG-13)
Click to Rate
22
The Longest Yard (2005,  PG-13)
Click to Rate
23
Saw II (2005,  R)
Click to Rate
24
Click (2006,  PG-13)
Click to Rate
25
Gladiator (2000,  R)
Click to Rate
26
Scary Movie (2000,  R)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments