My Favorite Movies
| XTOOTSY's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
A Walk to Remember (2002, PG) |
|
|
| 2 |
A Cinderella Story (2004, PG) |
|
|
| 3 |
How to Lose a Guy in 10 Days (2003, PG-13) |
|
|
| 4 |
You Got Served (2004, PG-13) |
|
|
| 5 |
Honey (2003, PG-13) |
|
|
| 6 |
It's a Boy Girl Thing (2006, PG-13) |
|
|
| 7 |
Click (2006, PG-13) |
|
|
| 8 |
The Wedding Planner (2001, PG-13) |
|
|
| 9 |
Strictly Ballroom (1992, PG) |
|
|
| 10 |
What Women Want (2001, PG-13) |
|
|
| 11 |
School of Rock (2003, PG-13) |
|
|
| 12 |
High School Musical (2006, Unrated) |
|
|
| 13 |
New York Minute (2004, PG) |
|
|
| 14 |
Holiday in the Sun (2001, G) |
|
|
| 15 |
When in Rome (2002, G) |
|
|
| 16 |
Passport To Paris (1999, G) |
|
|
| 17 |
Pretty Woman (1990, R) |
|
|
| 18 |
Hitch (2005, PG-13) |
|
|
| 19 |
Titanic (1997, PG-13) |
|
|
| 20 |
Love Actually (2003, R) |
|
|
| 21 |
Rocky (1976, PG) |
|
|
| 22 |
The Fast and the Furious: Tokyo Drift (2006, PG-13) |
|
|
| 23 |
Clueless (1995, PG-13) |
|
|
| 24 |
Peter Pan (2003, PG) |
|
|
| 25 |
Crossroads (2002, PG-13) |
|
|
| 26 |
Shrek the Third (Shrek 3) (2007, PG) |
|
|
| 27 |
Bend It Like Beckham (2002, PG-13) |
|
|
| 28 |
Like Mike (2002, PG) |
|
|
| 29 |
Like Mike 2: Streetball (2006, PG) |
|
|
| 30 |
Just Like Heaven (2005, PG-13) |
|


