My Favorite Movies

  xuzinhabio's Rating My Rating
1
Red Eye (2005,  PG-13)
Click to Rate
2
Boxing Helena (1993,  R)
Click to Rate
3
The Little Prince (1974,  G)
Click to Rate
4
Pan's Labyrinth (El Laberinto del Fauno) (2006,  R)
Click to Rate
5
28 Days Later (2002,  R)
Click to Rate
6
Amelie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) (2001,  R)
Click to Rate
7
Breakfast at Tiffany's (1961,  Unrated)
Click to Rate
8
The Breakfast Club (1985,  R)
Click to Rate
9
Finding Nemo (2003,  G)
Click to Rate
10
Edward Scissorhands (1990,  PG-13)
Click to Rate
11
Beetlejuice (1988,  PG)
Click to Rate
12
Twin Peaks (1990,  Unrated)
Click to Rate
13
Twin Peaks - Fire Walk with Me (,  R)
Click to Rate
14
1984 (1988,  Unrated)
Click to Rate
15
Fight Club (1999,  R)
Click to Rate
16
Father of the Bride (1991,  PG)
Click to Rate
17
The Boy In The Plastic Bubble (1976,  G)
Click to Rate
18
What Ever Happened to Baby Jane? (1962,  Unrated)
Click to Rate
19
Sliding Doors (1998,  R)
Click to Rate
20
La Cité des Enfants Perdus (The City of Lost Children) (2003,  R)
Click to Rate
21
The Nightmare Before Christmas (The Nightmare Before Christmas in Disney Digital 3-D) (1993,  PG)
Click to Rate
22
When a Stranger Calls Back (1993,  R)
Click to Rate
23
Lisbela E O Prisioneiro (2003,  Unrated)
Click to Rate
24
The Phantom of the Opera (1989,  R)
Click to Rate
25
The Kite Runner (2008,  PG-13)
Click to Rate
26
50 First Dates (2004,  PG-13)
Click to Rate
27
Four Rooms (1995,  R)
Click to Rate
28
9 songs (,  Unrated)
Click to Rate
29
Hard Candy (2006,  R)
Click to Rate
30
I Am Legend (2007,  PG-13)
Click to Rate
31
P.S. I Love You (2007,  PG-13)
Click to Rate
32
9 songs (2004,  Unrated)
Click to Rate
33
A Clockwork Orange (1971,  R)
Click to Rate
34
American Psycho (2000,  R)
Click to Rate
35
Stephen King's The Shining (1997,  Unrated)
Click to Rate
36
Cube Zero (,  R)
Click to Rate
37
Cube 2 - Hypercube (2003,  R)
Click to Rate
38
Serendipity (2001,  PG-13)
Click to Rate
39
Darkness Falls (2003,  PG-13)
Click to Rate
40
My Blueberry Nights (2007,  PG-13)
Click to Rate

Comments (0)

Post a comment

Recent Comments