My Favorite Movies
Give list a short description
| xxcarlycarlzxx's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
In Her Shoes (2005, PG-13) |
|
|
| 2 |
Freaky Friday (2003, PG) |
|
|
| 3 |
50 First Dates (2004, PG-13) |
|
|
| 4 |
8 Mile (2002, R) |
|
|
| 5 |
The Bourne Supremacy (2004, PG-13) |
|
|
| 6 |
The Bourne Identity (2002, PG-13) |
|
|
| 7 |
The Bourne Ultimatum (2007, PG-13) |
|
|
| 8 |
2 Fast 2 Furious (2003, PG-13) |
|
|
| 9 |
The Fast and the Furious (2003, PG-13) |
|
|
| 10 |
The Fast and the Furious: Tokyo Drift (2006, PG-13) |
|
|
| 11 |
10 Things I Hate About You (1999, PG-13) |
|
|
| 12 |
Titanic (1997, PG-13) |
|
|
| 13 |
Mr. & Mrs. Smith (2005, PG-13) |
|
|
| 14 |
Cabin Fever (2002, R) |
|
|
| 15 |
Fever Lake (1996, Unrated) |
|
|
| 16 |
The Amityville Horror (2005, R) |
|
|
| 17 |
The Horror of Frankenstein (1971, R) |
|
|
| 18 |
Manson Family Movies (1984, Unrated) |
|
|
| 19 |
Dementia (Daughter of Horror) (1955, Unrated) |
|
|
| 20 |
Failure to Launch (2006, PG-13) |
|
|
| 21 |
The 40 Year Old Virgin (2005, R) |
|
|
| 22 |
40 Days and 40 Nights (2002, R) |
|
|
| 23 |
Alpha Dog (2006, R) |
|
|
| 24 |
Home Alone 3 (1997, PG) |
|
|
| 25 |
Home Alone 4 (2002, Unrated) |
|
|
| 26 |
Home Alone 2: Lost in New York (1992, PG) |
|
|
| 27 |
Home Alone (1990, PG) |
|
|
| 28 |
The Green Mile (1999, R) |
|
|
| 29 |
White Chicks (2004, PG-13) |
|
|
| 30 |
The Hot Chick (2002, PG-13) |
|
|
| 31 |
Green Street Hooligans (2005, R) |
|
|
| 32 |
The Football Factory (2004, R) |
|
|
| 33 |
Hocus Pocus (1993, PG) |
|
|
| 34 |
A Nightmare on Elm Street (1984, R) |
|
|
| 35 |
Halloween (1978, R) |
|
|
| 36 |
Ghost Rider (2007, PG-13) |
|
|
| 37 |
Enchanted (2007, PG) |
|
|
| 38 |
Beowulf (2007) (2007, PG-13) |
|
|
| 39 |
Bride of Chucky (1998, R) |
|
|
| 40 |
Seed Of Chucky (2004, R) |
|
|
| 41 |
This Christmas (2007, PG-13) |
|
|
| 42 |
How the Grinch Stole Christmas (2000, PG) |
|
|
| 43 |
Hitman (2007, R) |
|
|
| 44 |
Awake (2007, R) |
|
|
| 45 |
Bee Movie (2007, PG) |
|
|
| 46 |
American Gangster (2007, R) |
|
|
| 47 |
Before the Devil Knows You're Dead (2007, R) |
|
|
| 48 |
I'm Not There (2007, R) |
|
|
| 49 |
The Savages (2007, R) |
|
|
| 50 |
Blade Runner (1982, R) |


