My Favorite Movies
| xxcauseascene's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Dead Silence (2007, R) |
|
|
| 2 |
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003, PG-13) |
|
|
| 3 |
The Ring (2002, PG-13) |
|
|
| 4 |
Disturbia (2007, PG-13) |
|
|
| 5 |
Hide and Seek (2005, R) |
|
|
| 6 |
Chicago (2002, PG-13) |
|
|
| 7 |
Elizabethtown (2005, PG-13) |
|
|
| 8 |
The Road to El Dorado (2000, PG) |
|
|
| 9 |
The Hours (2002, PG-13) |
|
|
| 10 |
Spirited Away (Sen to Chihiro no kamikakushi) (2001, PG) |
|
|
| 11 |
Little Miss Sunshine (2006, R) |
|
|
| 12 |
The Fifth Element (1997, PG-13) |
|
|
| 13 |
Brokeback Mountain (2005, R) |
|
|
| 14 |
Evening (2007, PG-13) |
|
|
| 15 |
Lost and Delirious (2001, R) |
|
|
| 16 |
Closer (2004, R) |
|


