Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  xXceciliavaderXx9733's Rating My Rating
1
Edward Scissorhands (1990,  PG-13)
Click to Rate
2
Memoirs of a Geisha (2005,  PG-13)
Click to Rate
3
The Devil Wears Prada (2006,  PG-13)
Click to Rate
4
Igby Goes Down (2002,  R)
Click to Rate
5
Summer Fling (,  R)
Click to Rate
6
Havoc (2005,  R)
Click to Rate
7
Almost Famous (2000,  R)
Click to Rate
8
Mean Girls (2004,  PG-13)
Click to Rate
9
Garden State (2004,  R)
Click to Rate
10
Napoleon Dynamite (2004,  PG)
Click to Rate
11
Pretty in Pink (1986,  PG-13)
Click to Rate
12
The Breakfast Club (1985,  R)
Click to Rate
13
The Virgin Suicides (1999,  R)
Click to Rate
14
The Wizard of Oz (1939,  G)
Click to Rate
15
Ferris Bueller's Day Off (1986,  PG)
Click to Rate
16
Fast Times At Ridgemont High (1982,  R)
Click to Rate
17
Dazed and Confused (1993,  R)
Click to Rate
18
Rushmore (1998,  R)
Click to Rate
19
The Dreamers (2004,  NC-17)
Click to Rate
20
Spiderman (1990,  Unrated)
Click to Rate
21
Willy Wonka and the Chocolate Factory (1971,  G)
Click to Rate
22
Spanking the Monkey (1994,  Unrated)
Click to Rate
23
Party Monster (2003,  R)
Click to Rate
24
Back to the Future (1985,  PG)
Click to Rate
25
River's Edge (1986,  R)
Click to Rate
26
Undertow (2004,  R)
Click to Rate
27
American Graffiti (1973,  PG)
Click to Rate
28
Grease (1978,  PG)
Click to Rate
29
Wild Tigers I Have Known (2007,  Unrated)
Click to Rate
30
American Pie (1999,  R)
Click to Rate
31
Garage Days (2002,  R)
Click to Rate
32
Pumpkin (2002,  R)
Click to Rate
33
The Return of the Living Dead (1985,  R)
Click to Rate
34
Grand Theft Parsons (2003,  PG-13)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments