My Favorite Movies


  xXDaNgErOuSXx's Rating My Rating
1
A Walk to Remember (2002,  PG)
A Walk to Remember 5.0 Stars
my fav movie ever loved it way way way cute!!!
Click to Rate
2
Mean Girls (2004,  PG-13)
Click to Rate
3
Head Over Heels (2001,  PG-13)
Head Over Heels 5.0 Stars
one of my fav movies way cute loved it!!!
Click to Rate
4
A Cinderella Story (2004,  PG)
Click to Rate
5
Ever After - A Cinderella Story (1998,  PG-13)
Click to Rate
6
Bridge to Terabithia (2007,  PG)
Bridge to Terabithia 5.0 Stars
loved it but sad i acually cried i know i'm a ball baby.
Click to Rate
7
Little Manhattan (2005,  PG)
Little Manhattan 5.0 Stars
really cute
Click to Rate
8
She's the Man (2006,  PG-13)
Click to Rate
9
Step Up (2006,  PG-13)
Step Up 5.0 Stars
loved it
Click to Rate
10
Big Daddy (1999,  PG-13)
Big Daddy 5.0 Stars
way funny
Click to Rate
11
Lady in the Water (2006,  PG-13)
Lady in the Water 4.5 Stars
it was good but not scary at all
Click to Rate
12
Billy Madison (1995,  PG-13)
Billy Madison 5.0 Stars
loved it way funny
Click to Rate
13
Happy Gilmore (1996,  PG-13)
Happy Gilmore 5.0 Stars
loved it
Click to Rate
14
The Perfect Man (2005,  PG)
Click to Rate
15
Because I Said So (2007,  PG-13)
Because I Said So 5.0 Stars
i loved it!!!
Click to Rate
16
Something's Gotta Give (2003,  PG-13)
Click to Rate
17
She's All That (1999,  PG-13)
She's All That 4.5 Stars
cute
Click to Rate
18
Just Like Heaven (2005,  PG-13)
Click to Rate
19
Just Friends (2005,  PG-13)
Just Friends 5.0 Stars
loved it way way way funny!!!!!
Click to Rate
20
The Longest Yard (2005,  PG-13)
Click to Rate
21
The Wedding Singer (1997,  PG-13)
The Wedding Singer 5.0 Stars
funny and sorta cute
Click to Rate
22
Mr. Deeds (2002,  PG-13)
Mr. Deeds 5.0 Stars
way funny!!
Click to Rate
23
50 First Dates (2004,  PG-13)
Click to Rate
24
The Waterboy (1998,  PG-13)
The Waterboy 5.0 Stars
loved it
Click to Rate
25
Kicking & Screaming (2005,  PG)
Kicking & Screaming 5.0 Stars
really funny and interesting
Click to Rate
26
R.V. (RV) (2006,  PG)
Click to Rate
27
Mrs. Doubtfire (1993,  PG-13)
Mrs. Doubtfire 5.0 Stars
funny
Click to Rate
28
Mr. & Mrs. Smith (2005,  PG-13)
Click to Rate
29
Sweet Home Alabama (2002,  PG-13)
Click to Rate
30
Confessions of a Teenage Drama Queen (2004,  PG)
Confessions of a Teenage Drama Queen 5.0 Stars
fav movie
Click to Rate
31
Just My Luck (2006,  PG-13)
Click to Rate
32
Freaky Friday (2003,  PG)
Click to Rate
33
Music and Lyrics (2006,  PG-13)
Music and Lyrics 5.0 Stars
way cute and funny
Click to Rate
34
Ghost Rider (2007,  PG-13)
Ghost Rider 5.0 Stars
really good an awsume action movie.
Click to Rate
35
Hitch (2005,  PG-13)
Click to Rate
36
I, Robot (2004,  PG-13)
Click to Rate
37
Wild Wild West (1999,  PG-13)
Wild Wild West 4.5 Stars
really good
Click to Rate
38
Fun With Dick and Jane (2005,  PG-13)
Click to Rate
39
Ace Ventura: Pet Detective (1994,  PG-13)
Ace Ventura: Pet Detective 5.0 Stars
loved it really funny
Click to Rate
40
The Mask (1994,  PG-13)
The Mask 5.0 Stars
really funny
Click to Rate
41
Dumb and Dumber (1994,  PG-13)
Dumb and Dumber 5.0 Stars
way funny!!!
Click to Rate
42
Liar Liar (1997,  PG-13)
Liar Liar 5.0 Stars
funny
Click to Rate
43
Bruce Almighty (2003,  PG-13)
Click to Rate
44
What Women Want (2001,  PG-13)
Click to Rate
45
What a Girl Wants (2003,  PG)
Click to Rate
46
The Hot Chick (2002,  PG-13)
Click to Rate
47
Titanic (1997,  PG-13)
Click to Rate
48
The Holiday (2006,  PG-13)
Click to Rate
49
Last Holiday (2006,  PG-13)
Last Holiday 5.0 Stars
really good
Click to Rate
50
Bringing Down The House (2003,  PG-13)
Bringing Down The House 5.0 Stars
funny
Click to Rate
51
Father of the Bride (1991,  PG)
Click to Rate
52
Cheaper by the Dozen (2003,  PG)