My Favorite Movies
| xxghettobabyxx's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
The Pursuit of Happyness (2006, PG-13) |
|
|
| 2 |
You Got Served (2004, PG-13) |
|
|
| 3 |
Honey (2003, PG-13) |
|
|
| 4 |
Four Brothers (2005, R) |
|
|
| 5 |
Cradle 2 the Grave (2003, R) |
|
|
| 6 |
Beauty Shop (2005, PG-13) |
|
|
| 7 |
Barbershop 2 - Back in Business (2004, PG-13) |
|
|
| 8 |
Barbershop (2002, PG-13) |
|
|
| 9 |
High School Musical (2006, Unrated) |
|
|
| 10 |
Taxi (2004, PG-13) |
|
|
| 11 |
Taxi 2 (2000, Unrated) |
|
|
| 12 |
Taxi 3 (2003, Unrated) |
|
|
| 13 |
Step Up (2006, PG-13) |
|
|
| 14 |
She's the Man (2006, PG-13) |
|
|
| 15 |
The Gospel (2005, PG) |
|
|
| 16 |
The Fighting Temptations (2003, PG-13) |
|
|
| 17 |
Sister Act (1992, PG) |
|
|
| 18 |
Sister Act 2: Back in the Habit (1993, PG) |
|
|
| 19 |
Rushmore (1998, R) |
|
|
| 20 |
Friday (1995, R) |
|
|
| 21 |
Freaky Friday (2003, PG) |
|
|
| 22 |
Friday After Next (2002, R) |
|
|
| 23 |
Next Friday (2000, R) |
|
|
| 24 |
Baby Boy (2001, R) |
|
|
| 25 |
2 Fast 2 Furious (2003, PG-13) |
|
|
| 26 |
The Fast and the Furious: Tokyo Drift (2006, PG-13) |
|
|
| 27 |
Pay It Forward (2000, PG-13) |
|
|
| 28 |
XXX (2002, PG-13) |
|
|
| 29 |
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007, PG-13) |
|
|
| 30 |
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003, PG-13) |
|
|
| 31 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006, PG-13) |
|
|
| 32 |
Dodgeball - A True Underdog Story (2004, PG-13) |
|
|
| 33 |
Blade - Trinity (2004, R) |
|
|
| 34 |
Are We There Yet? (2005, PG) |
|
|
| 35 |
Hitch (2005, PG-13) |
|
|
| 36 |
The 40 Year Old Virgin (2005, R) |
|
|
| 37 |
40 Days and 40 Nights (2002, R) |
|
|
| 38 |
Mickybo and Me (2005, R) |
|
|
| 39 |
Cheaper by the Dozen (2003, PG) |
|
|
| 40 |
Cheaper by the Dozen 2 (2005, PG) |
|
|
| 41 |
The Longest Yard (2005, PG-13) |
|
|
| 42 |
The Princess Diaries (2001, G) |
|
|
| 43 |
Confessions of a Teenage Drama Queen (2004, PG) |
|
|
| 44 |
Last Holiday (2006, PG-13) |
|
|
| 45 |
Set It Off (1996, R) |
|
|
| 46 |
Just Friends (2005, PG-13) |
|
|
| 47 |
Just My Luck (2006, PG-13) |
|
|
| 48 |
Just Married (2003, PG-13) |
|
|
| 49 |
Bulletproof (1996, R) |
|
|
| 50 |
Save the Last Dance (2001, PG-13) |
|
|
| 51 |
Anger Management (2003, PG-13) |
|
|
| 52 |
Mr. Deeds (2002, PG-13) |
|
|
| 53 |
Mr. & Mrs. Smith (2005, PG-13) |
|
|
| 54 |
Little Man (2006, PG-13) |
|
|
| 55 |
Inside Man (2006, R) |
|
|
| 56 |
White Chicks (2004, PG-13) |
|
|
| 57 |
Beauty and the Beast (1991, G) |
|
|
| 58 |
Snow White (1916, Unrated) |
|
|
| 59 |
School of Rock (2003, PG-13) |


