My Favorite Movies
| XxLindseyLxX's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Edward Scissorhands (1990, PG-13) |
|
|
| 2 |
John Tucker Must Die (2006, PG-13) |
|
|
| 3 |
A Walk to Remember (2002, PG) |
|
|
| 4 |
A Cinderella Story (2004, PG) |
|
|
| 5 |
Mean Girls (2004, PG-13) |
|
|
| 6 |
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) (2001, PG) |
|
|
| 7 |
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002, PG) |
|
|
| 8 |
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004, PG) |
|
|
| 9 |
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005, PG-13) |
|
|
| 10 |
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003, PG-13) |
|
|
| 11 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006, PG-13) |
|
|
| 12 |
Final Fantasy VII - Advent Children (2005, PG-13) |
|
|
| 13 |
Tommy Boy (1995, PG-13) |
|
|
| 14 |
Cinderella (1950, G) |
|
|
| 15 |
Bambi (1942, G) |
|
|
| 16 |
Across the Universe (2007, PG-13) |
|


