My Favorite Movies
| xxLoveLeftToGive4Uxx's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
From Hell (2001, R) |
|
|
| 2 |
Once Upon a Time in Mexico (2003, R) |
|
|
| 3 |
Digging To China (1998, PG) |
|
|
| 4 |
Desperado (1995, R) |
|
|
| 5 |
The Craft (1996, R) |
|
|
| 6 |
Monster (2003, R) |
|
|
| 7 |
Grease (1978, PG) |
|
|
| 8 |
Dog Day Afternoon (1975, R) |
|
|
| 9 |
Constantine (2005, R) |
|
|
| 10 |
Cry Baby (1990, PG-13) |
|
|
| 11 |
300 (2007, R) |
|
|
| 12 |
Hannibal Rising (2007, R) |
|
|
| 13 |
Knocked Up (2007, R) |
|
|
| 14 |
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer (2007, PG) |
|
|
| 15 |
Be Cool (2005, PG-13) |
|
|
| 16 |
Wild Things (1998, R) |
|
|
| 17 |
Hostage (2005, R) |
|
|
| 18 |
I Am Sam (2002, PG-13) |
|
|
| 19 |
Elf (2003, PG) |
|
|
| 20 |
The Watcher (2000, R) |
|
|
| 21 |
Garage Days (2002, R) |
|
|
| 22 |
Red Eye (2005, PG-13) |
|
|
| 23 |
What Lies Beneath (2000, PG-13) |
|
|
| 24 |
Shooter (2007, R) |
|
|
| 25 |
Shallow Hal (2001, PG-13) |
|
|
| 26 |
I've Been Waiting for You (1998, R) |
|
|
| 27 |
Bastard out of Carolina (1996, R) |
|
|
| 28 |
The 40 Year Old Virgin (2005, R) |
|
|
| 29 |
Bruce Almighty (2003, PG-13) |
|
|
| 30 |
The Truman Show (1998, PG) |
|
|
| 31 |
Pleasantville (1998, PG-13) |
|
|
| 32 |
Moulin Rouge! (2001, PG-13) |
|
|
| 33 |
Sin City (2005, R) |
|
|
| 34 |
The Punisher (2004, R) |
|
|
| 35 |
Stigmata (1999, R) |
|
|
| 36 |
Evan Almighty (2007, PG) |
|
|
| 37 |
License to Wed (2007, PG-13) |
|
|
| 38 |
The Life of David Gale (2003, R) |
|
|
| 39 |
Blow (2001, R) |
|
|
| 40 |
The Virgin Suicides (1999, R) |
|
|
| 41 |
Edward Scissorhands (1990, PG-13) |
|
|
| 42 |
Coyote Ugly (2000, PG-13) |
|
|
| 43 |
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby (2006, PG-13) |
|
|
| 44 |
Superstar (1999, PG-13) |
|
|
| 45 |
Being John Malkovich (1999, R) |
|
|
| 46 |
Beetlejuice (1988, PG) |
|
|
| 47 |
Epic Movie (2007, PG-13) |
|
|
| 48 |
Date Movie (2006, PG-13) |
|
|
| 49 |
Because I Said So (2007, PG-13) |
|
|
| 50 |
Catch and Release (2007, PG-13) |


