Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  XxRandomtrainRiderXx's Rating My Rating
1
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 5.0 Stars
omg this movie is better then all of POTC3 is freakin awsome but im so sad that its all over now but it cant be over not by the way the 3 one ended
Click to Rate
2
Left in Darkness (2006,  Unrated)
Left in Darkness 5.0 Stars
this movie has a good story line
Click to Rate
3
Epic Movie (2007,  PG-13)
Epic Movie 5.0 Stars
best funny movie ever this was hillarious evryone should see this ull laugh ur ass off dont go jack swallows lol
Click to Rate
4
The Brave (1997,  Unrated)
Click to Rate
5
Private Resort (,  R)
Click to Rate
6
What's Eating Gilbert Grape (1993,  PG-13)
Click to Rate
7
Benny & Joon (1993,  PG)
Click to Rate
8
Edward Scissorhands (1990,  PG-13)
Click to Rate
9
Tim Burton's Corpse Bride (2005,  PG)
Click to Rate
10
Beetlejuice (1988,  PG)
Click to Rate
11
Willy Wonka and the Chocolate Factory (1971,  G)
Click to Rate
12
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 5.0 Stars
omg this movie was awsome nd the 3 POTC will be even better so if u havent seen any of them then u suck cuz teir great so go see them!!
Click to Rate
13
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
Click to Rate
14
The Ninth Gate (1999,  R)
Click to Rate
15
From Hell (2001,  R)
Click to Rate
16
Sleepy Hollow (1999,  R)
Click to Rate
17
Don Juan DeMarco (1995,  PG-13)
Don Juan DeMarco 5.0 Stars
i fell asleep on the commercial and thought i was going to wake up and i didnt
Click to Rate
18
Blow (2001,  R)
Click to Rate
19
The Man Who Cried (2000,  R)
Click to Rate
20
Secret Window (2004,  PG-13)
Click to Rate
21
Before Night Falls (2000,  R)
Click to Rate
22
The Libertine (2006,  R)
Click to Rate
23
Finding Neverland (2004,  PG)
Click to Rate
24
Arizona Dream (1993,  R)
Arizona Dream 5.0 Stars
omg i loved this movie
Click to Rate
25
Charlie and the Chocolate Factory (2005,  PG)
Click to Rate
26
Cry Baby (1990,  PG-13)
Click to Rate
27
Dead Man (1995,  R)
Click to Rate
28
Ed Wood (1994,  R)
Click to Rate
29
Fear and Loathing in Las Vegas (1998,  R)
Fear and Loathing in Las Vegas 5.0 Stars
it was so funny
Click to Rate
30
Once Upon a Time in Mexico (2003,  R)
Click to Rate
31
Domino (2005,  R)
Click to Rate
32
Four Brothers (2005,  R)
Click to Rate
33
Donnie Brasco (1997,  R)
Click to Rate
34
A Nightmare on Elm Street (1984,  R)
Click to Rate
35
The Astronaut's Wife (1999,  R)
Click to Rate
36
Platoon (1986,  R)
Click to Rate
37
Chocolat (2000,  PG-13)
Chocolat 5.0 Stars
such good gutaring
Click to Rate
38
Running Scared (2006,  R)
Click to Rate
39
Halloween (2007) (2007,  R)
Halloween (2007) 2.5 Stars
not as good as the original
Click to Rate
40
Sin City (2005,  R)
Click to Rate
41
Sin City 2 (2008,  Unrated)
Click to Rate
42
The Covenant (2006,  PG-13)
The Covenant 5.0 Stars
omg this movie was great to u gotta go see it there is some pretty HOT guys in this movie!!
Click to Rate
43
Children of the Night (1991,  R)
Click to Rate
44
High School Musical 2 (2007,  Unrated)
Click to Rate
45
High School Musical (2006,  Unrated)
Click to Rate
46
10 Things I Hate About You (1999,  PG-13)
Click to Rate
47
Accepted (2006,  PG-13)
Click to Rate
48
American Pie (1999,  R)
Click to Rate
49
Austin Powers in Goldmember (2002,  PG-13)
Click to Rate
50
Bring It On (2000,  PG-13)
Click to Rate
51
Bruce Almighty (2003,  PG-13)
Click to Rate
52
Clueless (1995,  PG-13)
Click to Rate
53
Coyote Ugly