Flixster
Sign Up
|
Login
No recent messages.
Loading...
Sending...
Sent!
Home
Movies
In Theaters
On Demand
On DVD
Trailers
Actors
Photos
News
Movies I Might Like
Rate Movies
Profile
My Profile
My Ratings
My Movies
My Actors
My Photos
My Videos
My Lists
Skins Gallery
Friends
My Friends
My Friends' Reviews
Find a User
Add Friends
My Conversations
Compatibility Test
People I May Know
Plan Movie Night
Community
People Like Me
People Online Now
Top User Charts
Forums
Flixster Wiki
Fun & Games
User Quizzes
Never-Ending Quiz
Personality Tests
Lists
Polls
Watch Now
Movies
TV
Videos
More Lists
|
Create a List
Top Lists
Related Lists
My New list of Movies favorite movies i love
by
shaliza
My Movie Collection A-G
by
Nicole
My "T" Movies
by
Boofy
megoli89's new List
by
Meagan
Movies I Own
by
Caiti and
View More Lists
Share this List
Share this link by email, IM, or post it anywhere
My Favorite Movies
Next list
ashiana
xxxashxxxbebo's Rating
My Rating
1
13 Going on 30 (Suddenly 30)
(2004, PG-13)
2
2 Fast 2 Furious
(2003, PG-13)
3
8 Mile
(2002, R)
4
A Cinderella Story
(2004, PG)
5
American Pie
(1999, R)
6
American Pie 2
(2001, R)
7
American Pie 5: The Naked Mile
(2006, R)
8
American Pie Presents - Band Camp
(2005, R)
9
Baby Boy
(2001, R)
10
Back to the Future
(1985, PG)
11
Back to the Future Part II
(1989, PG)
12
Back to the Future Part III
(1990, PG)
13
Bad Boys II
(2003, R)
14
Bad Boys
(1995, R)
15
Batman Begins
(2005, PG-13)
16
Big Daddy
(1999, PG-13)
17
Big Momma's House
(2000, PG-13)
18
Bring It On: All or Nothing
(2006, PG-13)
19
Cars
(2006, G)
20
Cheaper by the Dozen
(2003, PG)
21
Clueless
(1995, PG-13)
22
Dumb and Dumber
(1994, PG-13)
23
Face/Off
(1997, R)
24
Finding Nemo
(2003, G)
25
Harry Potter and the Chamber of Secrets
(2002, PG)
26
Harry Potter and the Goblet of Fire
(2005, PG-13)
27
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
(2004, PG)
28
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone)
(2001, PG)
29
High School Musical
(2006, Unrated)
30
Home Alone
(1990, PG)
31
Honey
(2003, PG-13)
32
Ice Age
(2002, PG)
33
Ice Age 2: The Meltdown
(2006, PG)
34
Legally Blonde
(2001, PG-13)
35
Legally Blonde 2 - Red, White & Blonde
(1953, PG-13)
36
Liar Liar
(1997, PG-13)
37
Mean Girls
(2004, PG-13)
38
Mr. & Mrs. Smith
(2005, PG-13)
39
Scary Movie
(2000, R)
40
Scary Movie 2
(2001, R)
41
Scary Movie 3
(2003, PG-13)
42
Scary Movie 4
(2006, PG-13)
43
Shrek
(2001, PG)
44
Shrek 2
(2004, PG)
45
Shrek the Third (Shrek 3)
(2007, PG)
46
South Park: Bigger, Longer and Uncut
(1999, R)
47
Step Up
(2006, PG-13)
48
Stomp the Yard
(2007, PG-13)
49
The Fast and the Furious
(2003, PG-13)
50
The Hills Have Eyes
(2006, R)
51
The Mummy
(1999, PG-13)
52
The Mummy Returns
(2001, PG-13)
53
The Pacifier
(2005, PG)
54
Tim Burton's Corpse Bride
(2005, PG)
55
Titanic
(1997, PG-13)
56
Like Mike 2: Streetball
(2006, PG)
57
Like Mike
(2002, PG)
58
Roll Bounce
(2005, PG-13)
59
Johnson Family Vacation
(2004, PG-13)
60
The Fast and the Furious: Tokyo Drift
(2006, PG-13)
<