My Favorite Movies
| xxxAxxREALxxPRINCESSxxx's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Some Like It Hot (1959, Unrated) |
|
|
| 2 |
Marilyn's Man (2004, PG) |
|
|
| 3 |
The Complete Marilyn Monroe (2000, Unrated) |
|
|
| 4 |
Gentlemen Prefer Blondes (1953, Unrated) |
|
|
| 5 |
How To Marry A Millionaire (1953, Unrated) |
|
|
| 6 |
The Seven Year Itch (1955, Unrated) |
|
|
| 7 |
There's No Business Like Show Business (1954, Unrated) |
|
|
| 8 |
Bus Stop (1956, Unrated) |
|
|
| 9 |
River of No Return (1954, Unrated) |
|
|
| 10 |
Niagara (1953, Unrated) |
|
|
| 11 |
Let's Make Love (1960, Unrated) |
|
|
| 12 |
Monkey Business (1952, Unrated) |
|
|
| 13 |
Making The Misfits (2002, Unrated) |
|
|
| 14 |
Marilyn Monroe - The Final Days (2001, Unrated) |
|
|
| 15 |
Don't Bother to Knock (1952, Unrated) |
|
|
| 16 |
Marilyn Monroe - The Mortal Goddess (2002, Unrated) |
|
|
| 17 |
We're Not Married (1952, Unrated) |
|
|
| 18 |
Let's Make It Legal (1951, Unrated) |
|
|
| 19 |
As Young as You Feel (1951, Unrated) |
|
|
| 20 |
Home Town Story (Hometown Story) (1951, Unrated) |
|
|
| 21 |
Ladies of the Chorus (1948, Unrated) |
|
|
| 22 |
The Misfits (1961, Unrated) |
|
|
| 23 |
The Asphalt Jungle (1950, Unrated) |
|
|
| 24 |
All About Eve (1950, Unrated) |
|
|
| 25 |
The Prince and the Showgirl (1957, Unrated) |
|
|
| 26 |
Norma Jean and Marilyn (, R) |
|
|
| 27 |
Mad Hot Ballroom (2005, PG) |
|
|
| 28 |
Blazing Stewardesses (1975, R) |
|
|
| 29 |
Road to Bali (1953, Unrated) |
|
|
| 30 |
Never Back Down (2008, PG-13) |
|


