Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  xXxBlooDyPrInCeSsxXx's Rating My Rating
1
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) (2001,  PG)
Click to Rate
2
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002,  PG)
Click to Rate
3
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004,  PG)
Click to Rate
4
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
Harry Potter and the Goblet of Fire 5.0 Stars
It Rock!!!
Click to Rate
5
Death Note (Desu nôto) (2006,  Unrated)
Death Note (Desu nôto) 4.5 Stars
Great!!
Click to Rate
6
Desu nôto 2 (Death Note: The Last Name) (2008,  Unrated)
Desu nôto 2 (Death Note: The Last Name) 5.0 Stars
Better than the first one...XD
Click to Rate
7
Nana (2005,  Unrated)
Click to Rate
8
Densha otoko (Train Man) (2005,  Unrated)
Click to Rate
9
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007,  PG-13)
Harry Potter and the Order of the Phoenix 4.5 Stars
It was good!! not as good as the other ones but still... good movie
Click to Rate
10
Howl's Moving Castle (2005,  PG)
Howl's Moving Castle 5.0 Stars
It's a really great movie. I cry, I laugh, I mean it got everything you should ask in a movie.
Click to Rate
11
Neko no Ongaeshi (The Cat Returns) (2002,  G)
Neko no Ongaeshi (The Cat Returns) 4.5 Stars
It's kind of cool... like the prince cat hehe ^^
Click to Rate
12
Spirited Away (Sen to Chihiro no kamikakushi) (2001,  PG)
Spirited Away (Sen to Chihiro no kamikakushi) 4.5 Stars
ITS A REALLY COOL MOVIE I LIKE IT A LOT
Click to Rate
13
The Nightmare Before Christmas (The Nightmare Before Christmas in Disney Digital 3-D) (1993,  PG)
The Nightmare Before Christmas (The Nightmare Before Christmas in Disney Digital 3-D) 5.0 Stars
I just love it
Click to Rate
14
Kiki's Delivery Service (1989,  G)
Click to Rate
15
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
Click to Rate
16
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 4.0 Stars
I like it a lot, and the end it totally suprised me
Click to Rate
17
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
Click to Rate
18
Finding Neverland (2004,  PG)
Finding Neverland 4.0 Stars
such a beautiful movie
Click to Rate
19
Sleepy Hollow (1999,  R)
Click to Rate
20
Meet the Robinsons (2007,  G)
Meet the Robinsons 3.5 Stars
oohhh!! I loved the dinosoaur, it was so cute!!
Click to Rate
21
Edward Scissorhands (1990,  PG-13)
Edward Scissorhands 4.0 Stars
It's kind of cool!! weird too...=)
Click to Rate
22
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
Click to Rate
23
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
Click to Rate
24
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
Click to Rate
25
David Copperfield (1999,  Unrated)
Click to Rate
26
Van Helsing (2004,  PG-13)
Click to Rate
27
Cry Baby (1990,  PG-13)
Click to Rate
28
Peter Pan (2003,  PG)
Click to Rate
29
The Craft (1996,  R)
Click to Rate
30
Tamara (2005,  R)
Click to Rate
31
August Rush (2007,  PG)
August Rush 5.0 Stars
Ok I love this movie!..
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments