My Favorite Movies


  xXxHellFirexXx's Rating My Rating
1
Inuyasha - Toki wo koeru omoi ( Affections Touching Across Time ) (2005,  Unrated)
2
Inuyasha - Kagami no naka no mugenjou ( The Castle Beyond the Looking Glass ) (2004,  Unrated)
3
Inuyasha - Tenka hadou no ken (Swords of an Honorable Ruler) (2002,  Unrated)
4
Inuyasha - Guren no houraijima (Fire on the Mystic Island) (2004,  Unrated)
Inuyasha - Guren no houraijima (Fire on the Mystic Island)
HELL YA THIS IS A SWEET MOVIE
5
The Nightmare Before Christmas (2008,  PG)
6
Tim Burton's Corpse Bride (2005,  PG)
7
Pokemon the First Movie - Mewtwo vs. Mew (1999,  G)
8
Pokemon - Mewtwo Returns (2000,  Unrated)
9
Pokemon Ranger and the Temple of the Sea (2007,  Unrated)
10
Pokemon: Lucario and the Mystery of Mew (2006,  Unrated)
11
Pokemon - Destiny Deoxys (2005,  Unrated)
12
Pokemon - Jirachi Wish Maker (2004,  Unrated)
13
Pokemon - The Movie 2000 (2000,  G)
14
Pokemon Heroes (2003,  G)
15
Pokemon 4Ever (2002,  G)
16
Pokemon 3: The Movie (2001,  G)
17
Naruto movie 3: Gekijyouban Naruto daikoufun! Mikazuki shima no animal panic dattebayo! (2006,  Unrated)
18
Naruto Movie 2: Gekijyouban Naruto daigekitotsu! Maboroshi no chiteiiseki dattebayo! (2005,  Unrated)
19
Naruto the Movie - NCM Event (,  Unrated)
20
Naruto Movie 1: Daikatsugeki! Yukihime ninpôchô dattebayo!! (Naruto the Movie) (2004,  Unrated)
21
Hauru no ugoku shiro (Howl's Moving Castle) (2005,  PG)
22
Final Fantasy VII - Advent Children (2006,  PG-13)
23
Cardcaptors - The Movie (2002,  G)
24
Cardcaptor Sakura - The Movie 2 - The Sealed Card (2000,  Unrated)
25
Ranma ½: Kessen Tôgenkyô! Hanayome o torimodose!! (Nihao My Concubine) (1992,  Unrated)
26
Bleach: Memories of Nobody (2006,  Unrated)
27
Yu-Gi-Oh! - The Movie (Yûgiô: Gekijô-ban) (2004,  PG)
28
Yu Yu Hakusho: The Movie - Poltergeist Report (1994,  PG-13)
29
Blood - The Last Vampire (2001,  Unrated)
30
Ranma ½: Chûgoku Nekonron daikessen! Okite yaburi no gekitô hen (Big Trouble in Nekonron, China) (1991,  Unrated)
31
How to Eat Fried Worms (2006,  PG)
32
Evan Almighty (2007,  PG)
33
Bruce Almighty (2003,  PG-13)
34
The Last Mimzy (2007,  PG)
35
Pet Sematary Two (1992,  R)
36
Fantastic Four (2005,  PG-13)
37
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer (2007,  PG)
38
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) (2001,  PG)
39
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004,  PG)
40
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
41
The Others (2001,  PG-13)
42
The Princess Bride (1987,  PG)
43
Shrek (2001,  PG)
44
Shrek 2 (2004,  PG)
45
Shrek the Third (Shrek 3) (2007,  PG)
46
Scary Movie (2000,  R)
47
Scary Movie 2 (2001,  R)
48
Scary Movie 3 (2003,  PG-13)
49
Scary Movie 4 (2006,  PG-13)
50
Meet the Spartans (2008,  PG-13)
51
Zodiac (2007,  R)
52
1408 (2007,  PG-13)
53
Date Movie (2006,  PG-13)
54
Epic Movie (2007,  PG-13)
55
Hell Girl (2005,  Unrated)
56
Invader Zim (2004,  Unrated)
57
The Girl Who Leapt Through Time (Toki wo kakeru shojo) (2007,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments