Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  XxISxxICExxINxxWITxxFIRExX's Rating My Rating
1
Stomp the Yard (2007,  PG-13)
Click to Rate
2
The Marine (2006,  PG-13)
The Marine 5.0 Stars
John is Hott
Click to Rate
3
Ghost Rider (2007,  PG-13)
Click to Rate
4
Grease (1978,  PG)
Click to Rate
5
Grease 2 (1982,  PG)
Click to Rate
6
Blades of Glory (2007,  PG-13)
Click to Rate
7
Titanic (1997,  PG-13)
Click to Rate
8
Pearl Harbor (2001,  PG-13)
Click to Rate
9
The Hollow (,  R)
Click to Rate
10
All You've Got (2006,  PG-13)
Click to Rate
11
Bring It On (2000,  PG-13)
Click to Rate
12
Bring It On: All or Nothing (2006,  PG-13)
Click to Rate
13
Gridiron Gang (2006,  PG-13)
Click to Rate
14
Remember the Titans (2000,  PG)
Click to Rate
15
Friday Night Lights (2004,  PG-13)
Click to Rate
16
Little Man (2006,  PG-13)
Click to Rate
17
She's the Man (2006,  PG-13)
Click to Rate
18
Without A Paddle (2004,  PG-13)
Click to Rate
19
Piņata: Survival Island (Demon Island) (2001,  R)
Click to Rate
20
Scooby-Doo on Zombie Island (1998,  Unrated)
Click to Rate
21
Snakes on a Plane (2006,  R)
Click to Rate
22
Soul Plane (2004,  R)
Click to Rate
23
Scooby-Doo (2002,  PG)
Click to Rate
24
Scooby-Doo 2 - Monsters Unleashed (2004,  PG)
Click to Rate
25
Aloha, Scooby-Doo! (2005,  Unrated)
Click to Rate
26
Scooby-Doo and the Legend of the Vampire (2003,  Unrated)
Click to Rate
27
Scooby-Doo and the Monster of Mexico (2003,  G)
Click to Rate
28
Scooby-Doo and the Witch's Ghost (1999,  Unrated)
Click to Rate
29
Scooby-Doo and the Ghoul School (2000,  Unrated)
Click to Rate
30
Scary Movie (2000,  R)
Click to Rate
31
Scary Movie 4 (2006,  PG-13)
Click to Rate
32
Scary Movie 2 (2001,  R)
Click to Rate
33
Scary Movie 3 (2003,  PG-13)
Click to Rate
34
The Even Stevens Movie (2003,  G)
Click to Rate
35
Jackass - The Movie (2002,  R)
Click to Rate
36
Anacondas - The Hunt for the Blood Orchid (2004,  PG-13)
Click to Rate
37
Man of the House (1995,  PG)
Click to Rate
38
Man of the House (2005,  PG-13)
Click to Rate
39
Big Momma's House (2000,  PG-13)
Click to Rate
40
Bringing Down The House (2003,  PG-13)
Click to Rate
41
House of Wax (1953) (1953,  PG)
Click to Rate
42
My Baby's Daddy (2004,  PG-13)
Click to Rate
43
Big Daddy (1999,  PG-13)
Click to Rate
44
Daddy Day Care (2003,  PG)
Click to Rate
45
John Tucker Must Die (2006,  PG-13)
Click to Rate
46
Romeo Must Die (2000,  R)
Click to Rate
47
The Covenant (2006,  PG-13)
Click to Rate
48
The Craft (1996,  R)
Click to Rate
49
The Hot Chick (2002,  PG-13)
Click to Rate
50
Mean Girls (2004,  PG-13)
Click to Rate
51
Uptown Girls (2003,  PG-13)
Click to Rate
52
Kiss The Girls (1997,  R)
Click to Rate
53
The Lost Boys (1987,  R)
Click to Rate