My Favorite Movies


  XxXMizzTizzyXxX's Rating My Rating
1
High School Musical (2006,  Unrated)
High School Musical
High School Musical is Hardcore!!!
2
High School Musical 2 (2007,  G)
High School Musical 2
I can't wait 2 see it!!
3
Open Season (2006,  PG)
Open Season
This movie rocks.It was sooo funny!
4
Jump In! (2007,  Unrated)
Jump In!
Push it 2 the limit!
5
White Chicks (2004,  PG-13)
6
Bruce Almighty (2003,  PG-13)
Bruce Almighty
funny!
7
The Waterboy (1998,  PG-13)
8
The Phantom of the Opera (1989,  R)
9
Ghost Rider (2007,  PG-13)
10
The Polar Express (2004,  G)
11
Elf (2003,  PG)
12
Charlie and the Chocolate Factory (2005,  PG)
Charlie and the Chocolate Factory
That movie rocks out loud!!!!
13
Willy Wonka and the Chocolate Factory (1971,  G)
14
A Charlie Brown Christmas (1965,  Unrated)
15
A Charlie Brown Thanksgiving (2003,  Unrated)
16
It's the Great Pumpkin, Charlie Brown (1966,  Unrated)
17
It's The Easter Beagle, Charlie Brown (,  Unrated)
18
Be My Valentine, Charlie Brown (1975,  Unrated)
19
A Charlie Brown Valentine (2002,  G)
20
It's the Pied Piper, Charlie Brown (2000,  Unrated)
21
It's Christmastime Again, Charlie Brown (1992,  Unrated)
22
Peanuts - Lucy Must Be Traded, Charlie Brown (2003,  Unrated)
23
When a Stranger Calls (2006,  PG-13)
When a Stranger Calls
it was ok. Not really scary!
24
Inspector Gadget (1999,  PG)
25
Inspector Gadget 2 (2003,  G)
26
Larry the Cable Guy: Health Inspector (2006,  PG-13)
27
Blue Collar Comedy Tour: The Movie (2003,  PG-13)
28
8 Mile (2002,  R)
8 Mile
Eminem is awsome
29
American Pie 5: The Naked Mile (2006,  R)
30
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe (2005,  PG)
31
National Treasures:Signs and Symbols (,  Unrated)
32
Grease (1978,  PG)
Grease
GREASE is hardcore!!!!!!!!
33
The Wizard of Oz (1939,  G)
34
The Muppets' Wizard of Oz (2005,  Unrated)
35
Little Shop of Horrors (1986,  PG-13)
36
The Cheetah Girls (2003,  Unrated)
37
Wicked (2001,  R)
38
Stomp the Yard (2007,  PG-13)
39
Flushed Away (2006,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments