My Favorite Movies


  xxxPatsGirlxxx's Rating My Rating
1
The Three Musketeers (1993,  PG)
The Three Musketeers
LOVED THIS MOVIE LOVED THE CAST TOGETHER THEY WERE GREAT!
2
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl
Love Johnny Depp and Orlando Bloom!
3
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
IT was just as good as the first Loved this Movie too Cant wait for the third!
4
A Cinderella Story (2004,  PG)
A Cinderella Story
Love Hilary Duff and Romance Stories!
5
The 10th Kingdom (,  Unrated)
The 10th Kingdom
If you love Fairy Tales you will love this movie! It was an Awesome Movie!!
6
Ladybugs (1992,  PG-13)
Ladybugs
This movie was so funny a recommended must see! Love Jonathan Brandis
7
2 Fast 2 Furious (2003,  PG-13)
2 Fast 2 Furious
Loved the Dukes of Hazard Stunt they Pulled Awesome!
8
Bruce Almighty (2003,  PG-13)
Bruce Almighty
Jim Carrey Is so hilarious in this movie I laughed the entire time!
9
Fair Game (1995,  R)
Fair Game
I love this Movie I love the acting in this
10
Step Up (2006,  PG-13)
Step Up
Love the Dancing Movies they make me want to learn how to dance like that!
11
The Fast and the Furious (2001,  PG-13)
The Fast and the Furious
Love Vin and Paul and Nice Cars!
12
Save the Last Dance (2001,  PG-13)
Save the Last Dance
I love Dancing Movies this one was powerful.
13
The Fast and the Furious: Tokyo Drift (2006,  PG-13)
The Fast and the Furious: Tokyo Drift
Loved Vins Cameo!
14
Pretty Woman (1990,  R)
Pretty Woman
Loved this Movie!
15
Honey, I Blew Up the Kid (1992,  PG)
Honey, I Blew Up the Kid
FUnny Movie so hilarious
16
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe (2005,  PG)
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe
Loved the Book LOved the movie!
17
Finding Nemo (2003,  G)
Finding Nemo
This Movie was so cute!
18
The Marine (2006,  PG-13)
The Marine
Awesome Movie Love John Cena
19
The Sound of Music (1965,  G)
The Sound of Music
LOVE THIS MOVIE its one of my all time favorites!
20
X-Men: The Last Stand (2006,  PG-13)
X-Men: The Last Stand
Love XMEN and HUGH JACKMAN as wolverin he is HOT!
21
Men At Work (1990,  PG-13)
Men At Work
this movie was funny
22
Three Men and a Little Lady (1990,  PG)
Three Men and a Little Lady
These movies were so funny these actors work great together
23
X2 (2003,  PG-13)
X2
great move love the xmen LOVED IT
24
X-Men (2000,  PG-13)
X-Men
Love XMEN
25
Robin Hood: Prince of Thieves (1991,  PG-13)
Robin Hood: Prince of Thieves
One of my Absoulte Favorites I love Kevin and Christian in this Powerful Movie what an Awesome Movie
26
Aladdin and the King of Thieves (1999,  G)
Aladdin and the King of Thieves
Loved Aladding such a great Cast this movie is so funny.
27
Bad Boys II (2003,  R)
Bad Boys II
These movies were great and so Hilarious
28
Bad Boys (1995,  R)
Bad Boys
This movie was great Love will and Martin so funny together
29
Step Up 2 the Streets (2008,  PG-13)
Step Up 2 the Streets
Awesome Movie I loved almost as much as I loved the first one and the rain scene is so awesome

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments