Flixster
Sign Up
|
Login
No recent messages.
Loading...
Sending...
Sent!
Home
Movies
In Theaters
On Demand
On DVD
Trailers
Actors
Photos
News
Movies I Might Like
Rate Movies
Profile
My Profile
My Ratings
My Movies
My Actors
My Photos
My Videos
My Lists
Skins Gallery
Friends
My Friends
My Friends' Reviews
Find a User
Add Friends
My Conversations
Compatibility Test
People I May Know
Plan Movie Night
Community
People Like Me
People Online Now
Top User Charts
Forums
Flixster Wiki
Fun & Games
User Quizzes
Never-Ending Quiz
Personality Tests
Lists
Polls
Watch Now
Movies
TV
Videos
More Lists
|
Create a List
Top Lists
Related Lists
thethirdET's new List
by
Elicia
maryg724's new List
by
Mary
dfaizatul's new List
by
fa!zatul
janeysarah16's new List
by
sarah
nyerhofure's new List
by
Stephine
View More Lists
Share this List
Share this link by email, IM, or post it anywhere
My Favorite Movies
Next list
Yamina
Yamina52390981's Rating
My Rating
1
10 Things I Hate About You
(1999, PG-13)
2
2 Fast 2 Furious
(2003, PG-13)
3
300
(2007, R)
4
50 First Dates
(2004, PG-13)
5
A Clockwork Orange
(1971, R)
6
A Knight's Tale
(2001, PG-13)
7
A League of Their Own
(1992, PG)
8
A Walk to Remember
(2002, PG)
9
About a Boy
(2002, PG-13)
10
Accepted
(2006, PG-13)
11
American Pie
(1999, R)
12
American Pie 2
(2001, R)
13
American Pie Presents - Band Camp
(2005, R)
14
American Wedding
(2003, R)
15
Austin Powers - International Man of Mystery
(1997, PG-13)
16
Bend It Like Beckham
(2002, PG-13)
17
Big Fish
(2003, PG-13)
18
Big Daddy
(1999, PG-13)
19
Blade
(1998, R)
20
Blade - Trinity
(2004, R)
21
Blade II (Blade 2)
(2002, R)
22
Blazing Saddles
(1974, R)
23
Breakfast at Tiffany's
(1961, Unrated)
24
Bridget Jones's Diary
(2001, R)
25
Caddyshack
(1980, R)
26
Charlie and the Chocolate Factory
(2005, PG)
27
Chicago
(2002, PG-13)
28
Chocolat
(2000, PG-13)
29
Clerks
(1994, R)
30
Clerks II
(2006, R)
31
Constantine
(2005, R)
32
Cry Baby
(1990, PG-13)
33
Dazed and Confused
(1993, R)
34
Dead Poets Society
(1989, PG)
35
Diary of a Mad Black Woman
(2005, PG-13)
36
Dodgeball - A True Underdog Story
(2004, PG-13)
37
Dogma
(1999, R)
38
Donnie Darko
(2001, R)
39
Edward Scissorhands
(1990, PG-13)
40
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind
(2004, R)
41
Eurotrip
(2003, R)
42
Failure to Launch
(2006, PG-13)
43
Family Guy Presents Stewie Griffin: The Untold Story
(, Unrated)
44
Finding Nemo
(2003, G)
45
Finding Neverland
(2004, PG)
46
Girl, Interrupted
(1999, R)
47
Gladiator
(2000, R)
48
Gone With the Wind
(1939, G)
49
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds)
(2000, PG-13)
50
Grease
(1978, PG)
51
Hairspray
(1988, PG)
52
Harold & Kumar Go to White Castle
(2004, R)
53
Harry Potter and the Chamber of Secrets
(2002, PG)
54
Harry Potter and the Goblet of Fire
(2005, PG-13)
55
Harry Potter and the Order of the Phoenix
(2007, PG-13)
56
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
(2004, PG)
57
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone)
(2001, PG)
58
High Fidelity
(2000, R)
59
How to Lose a Guy in 10 Days
(2003, PG-13)