Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  yanetacosta's Rating My Rating
1
Titanic (1997,  PG-13)
Click to Rate
2
Dirty Dancing (1987,  PG-13)
Click to Rate
3
Dirty Dancing - Havana Nights (2004,  PG-13)
Click to Rate
4
Step Up (2006,  PG-13)
Click to Rate
5
Take the Lead (2006,  PG-13)
Click to Rate
6
The Holiday (2006,  PG-13)
Click to Rate
7
High School Musical (2006,  Unrated)
Click to Rate
8
Jump In! (2007,  Unrated)
Click to Rate
9
The Lake House (2006,  PG)
Click to Rate
10
Ice Age (2002,  PG)
Click to Rate
11
Ice Age 2: The Meltdown (2006,  PG)
Click to Rate
12
Ice Princess (2005,  G)
Click to Rate
13
Fahrenheit 451 (1966) (1966,  PG)
Click to Rate
14
The Covenant (2006,  PG-13)
Click to Rate
15
The Grudge (2004,  PG-13)
Click to Rate
16
The Grudge 2 (2006,  PG-13)
Click to Rate
17
The Ring (2002,  PG-13)
Click to Rate
18
The Ring Two (2005,  PG-13)
Click to Rate
19
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
Click to Rate
20
Happy Feet (2006,  PG)
Click to Rate
21
Just Like Heaven (2005,  PG-13)
Click to Rate
22
Just My Luck (2006,  PG-13)
Click to Rate
23
Just Friends (2005,  PG-13)
Click to Rate
24
Mission Impossible (1996,  PG-13)
Click to Rate
25
Mission Impossible 2 (2000,  PG-13)
Click to Rate
26
Mission: Impossible III (2006,  PG-13)
Click to Rate
27
Sky High (2005,  PG)
Click to Rate
28
Spy Kids (2001,  PG)
Click to Rate
29
Zoom (2001,  PG)
Click to Rate
30
The Marine (2006,  PG-13)
Click to Rate
31
The Next Karate Kid (1994,  PG)
Click to Rate
32
The Karate Kid (1984,  PG)
Click to Rate
33
The Karate Kid Part II (1986,  PG)
Click to Rate
34
The Karate Kid Part III (2006,  PG)
Click to Rate
35
House of Wax (2005) (2005,  R)
Click to Rate
36
Spider-Man (2002,  PG-13)
Click to Rate
37
Spider-Man 2 (2004,  PG-13)
Click to Rate
38
Spider-Man 3 (2007,  PG-13)
Click to Rate
39
Daredevil (2003,  PG-13)
Click to Rate
40
Little Man (2006,  PG-13)
Click to Rate
41
She's the Man (2006,  PG-13)
Click to Rate
42
X-Men: The Last Stand (2006,  PG-13)
Click to Rate
43
Kill Bill: Volume 1 (2003,  R)
Click to Rate
44
Kill Bill, Volume 2 (2004,  R)
Click to Rate
45
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
Click to Rate
46
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
Click to Rate
47
Save the Last Dance (2001,  PG-13)
Click to Rate
48
Save the Last Dance 2 (2006,  PG-13)
Click to Rate
49
Vampires (1998,  R)
Click to Rate
50
Vampires in Havana (1986,  Unrated)
Click to Rate
51
Modern Vampires (1999,  R)
Click to Rate
52
Interview with the Vampire (1994,  R)
Click to Rate
53
Meet Joe Black (1998,  PG-13)
Click to Rate
54
Jersey Girl (2004,  PG-13)