My Favorite Movies


  yasmine315's Rating My Rating
1
Amelie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) (2001,  R)
Amelie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) 5.0 Stars
its sooooooooo beautiful!!!!!!!!!!! one of my favorites movies u have to see it!!!!!!
Click to Rate
2
Troy (2004,  R)
Troy 5.0 Stars
awesome movie
Click to Rate
3
Bridget Jones's Diary (2001,  R)
Bridget Jones's Diary 5.0 Stars
my favorite movie, perfect!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Click to Rate
4
Bridget Jones - The Edge of Reason (2004,  R)
Bridget Jones - The Edge of Reason 5.0 Stars
awesome
Click to Rate
5
He Loves Me, He Loves Me Not (À la folie... pas du tout) (2002,  PG-13)
He Loves Me, He Loves Me Not (À la folie... pas du tout) 5.0 Stars
so perfect, nice movie!!!!!!
Click to Rate
6
A Very Long Engagement (Un long dimanche de fiançailles) (2004,  R)
A Very Long Engagement (Un long dimanche de fiançailles) 5.0 Stars
perfect!!!!!!!!!! beautiful
Click to Rate
7
Death to Smoochy (2002,  R)
Death to Smoochy 5.0 Stars
FUNNY, FUNNY, I LOVE IT!!!!
Click to Rate
8
The Godfather (1972,  R)
The Godfather 5.0 Stars
PERFECT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Click to Rate
9
Keeping the Faith (2000,  PG-13)
Keeping the Faith 5.0 Stars
the best ever!!!!!!
Click to Rate
10
American History X (1998,  R)
American History X 5.0 Stars
u have to se it!!!!
Click to Rate
11
Zoolander (2001,  PG-13)
Click to Rate
12
Dodgeball - A True Underdog Story (2004,  PG-13)
Dodgeball - A True Underdog Story 5.0 Stars
FUNNY
Click to Rate
13
The Royal Tenenbaums (2001,  R)
Click to Rate
14
Bubble Boy (2001,  PG-13)
Click to Rate
15
A Knight's Tale (2001,  PG-13)
A Knight's Tale 5.0 Stars
one of my favorites
Click to Rate
16
Down to Earth (2001,  PG-13)
Down to Earth 4.5 Stars
very funny
Click to Rate
17
Robin Hood: Men in Tights (,  PG-13)
Robin Hood: Men in Tights 5.0 Stars
so so so so funny i love it!!!
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments