Flixster
Sign Up
|
Login
No recent messages.
Loading...
Sending...
Sent!
Home
Movies
In Theaters
On Demand
On DVD
Trailers
Actors
Photos
News
Movies I Might Like
Rate Movies
Profile
My Profile
My Ratings
My Movies
My Actors
My Photos
My Videos
My Lists
Skins Gallery
Friends
My Friends
My Friends' Reviews
Find a User
Add Friends
My Conversations
Compatibility Test
People I May Know
Plan Movie Night
Community
People Like Me
People Online Now
Top User Charts
Forums
Flixster Wiki
Fun & Games
User Quizzes
Never-Ending Quiz
Personality Tests
Lists
Polls
Watch Now
Movies
TV
Videos
More Lists
|
Create a List
Top Lists
Related Lists
nyerhofure's new List
by
Stephine
Movies to buy?
by
John
exciting
by
Loni
Quantum Of Solace
by
maria
Fantasy/Sci Fi greats
by
Logan
View More Lists
Share this List
Share this link by email, IM, or post it anywhere
My Favorite Movies
Next list
randy
ydnarsantero16's Rating
My Rating
1
Transformers
(2007, PG-13)
2
Transformers (2006)
(2006, Unrated)
3
Transformers: Revenge of the Fallen
(2009, Unrated)
4
Transformers Cybertron - Robots in Disguise, A New Beginning
(2001, Unrated)
5
Transformers Energon: Omega Supreme
(2004, Unrated)
6
Transformers Energon: Shockblast Unleashed
(2004, Unrated)
7
Beast Wars - Transformers
(, Unrated)
8
Transformers Energon - The Return of Megatron
(2004, Unrated)
9
Transformers: Five Faces of Darkness
(1986, Unrated)
10
The Transformers - The Movie
(1986, PG)
11
X-Men
(2000, PG-13)
12
X-Men: The Last Stand
(2006, PG-13)
13
Robin Hood - Men in Tights
(1993, PG-13)
14
Men At Work
(1990, PG-13)
15
X2
(2003, PG-13)
16
United 93
(2006, R)
17
All The King's Men
(2006, PG-13)
18
Three Men and a Baby (3 Men and a Baby)
(1987, PG)
19
Robin Hood
(1973, G)
20
Robin Hood
(1991, Unrated)
21
Robin Hood
(1922, Unrated)
22
Robin Hood: Prince of Thieves
(1991, PG-13)
23
The Adventures of Robin Hood
(1938, PG)
24
The Story of Robin Hood and His Merrie Men
(1952, PG)
25
Batman & Robin
(1997, PG-13)
26
Robin and Marian
(1976, PG)
27
The Toy
(1982, PG)
28
Robin and the Seven Hoods
(1964, Unrated)
29
Robin of Locksley
(1996, PG)
30
The Three Musketeers
(1993, PG)
31
Mickey, Donald, Goofy: The Three Musketeers
(2004, G)
32
The Three Musketeers
(1973, PG)
33
The Three Musketeers
(1948, Unrated)
34
The Three Musketeers
(1921, Unrated)
35
The Four Musketeers
(1975, PG)
36
Revenge of the Musketeers (Fille de d'Artagnan, La)(D'Artagnan's Daughter)
(1994, R)
37
The 4 Musketeers
(2005, R)
38
The Return of the Musketeers
(1989, R)
39
Three Kings
(1999, R)
40
Spider-Man Strikes Back (Spiderman: The Deadly Dust)
(1978, Unrated)
41
Spider-Man
(2002, PG-13)
42
Spider-Man 2
(2004, PG-13)
43
Spider-Man 3
(2007, PG-13)
44
The Amazing Spider-Man
(1977, Unrated)
45
Earth vs. the Spider (1958)
(1958, Unrated)
46
Earth vs. the Spider
(2002, R)
47
Superman
(1978, PG)
48
Superman Returns
(2006, PG-13)
49
Superman II
(1981, PG)
50
Superman III
(1983, PG)
51
Superman IV - The Quest for Peace
(1987, PG)
52
Superman: Doomsday
(2007, PG-13)
53
Look Up in the Sky: The Amazing Story of Superman
(2006, Unrated)