My Favorite Movies


  yllej22's Rating My Rating
1
A Walk to Remember (2002,  PG)
2
Serendipity (2001,  PG-13)
3
Sweet November (2001,  PG-13)
4
A Cinderella Story (2004,  PG)
5
Ever After - A Cinderella Story (1998,  PG-13)
6
Titanic (1997,  PG-13)
7
Snow Queen (2002,  Unrated)
8
The Magical Legend of the Leprechauns (1999,  Unrated)
9
Tuck Everlasting (2002,  PG)
10
The Lake House (2006,  PG)
11
The Lizzie McGuire Movie (2003,  PG)
12
Center Stage (2000,  PG-13)
13
Step Up 2 the Streets (2008,  PG-13)
14
10 Things I Hate About You (1999,  PG-13)
15
Mean Girls (2004,  PG-13)
16
Freaky Friday (2003,  PG)
17
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
18
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007,  PG-13)
19
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004,  PG)
20
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002,  PG)
21
Harry Potter and the Half-Blood Prince (2009,  PG)
22
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) (2001,  PG)
23
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
24
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
25
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
26
Pirates of the Caribbean 4 (2012,  Unrated)
27
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
28
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
29
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
30
What a Girl Wants (2003,  PG)
31
The Princess Diaries 2 - Royal Engagement (2004,  G)
32
The Prince and Me (2004,  PG)
33
The Prince and Me 2 (2005,  PG)
34
S.W.A.T. (2003,  PG-13)
35
Raise Your Voice (2004,  PG)
36
The Twins Effect (Chin gei bin) (Vampire Effect) (2003,  R)
37
Confessions of a Teenage Drama Queen (2004,  PG)
38
Life-Size (2000,  G)
39
13 Going on 30 (Suddenly 30) (2004,  PG-13)
40
The Devil Wears Prada (2006,  PG-13)
41
Ella Enchanted (2004,  PG)
42
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005,  PG-13)
43
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace (1999,  PG)
44
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones (2002,  PG)
45
Air Bud (1997,  PG)
46
Air Bud - World Pup (2001,  G)
47
Air Bud Spikes Back (2003,  G)
48
Air Bud - Seventh Inning Fetch (2001,  G)
49
Air Bud - Golden Receiver (1998,  G)
50
The Real Macaw (1998,  PG)
51
Lassie (2006,  PG)
52
Cats & Dogs (2001,  PG)
53
The Adventures of Sharkboy and Lavagirl in 3-D (2005,  PG)
54
Mrs. Doubtfire (1993,  PG-13)
55
Agent Cody Banks (2003,  PG)
56
Agent Cody Banks 2 - Destination London (2004,  PG)
57
Spy Kids (2001,  PG)
58
Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams (2002,  PG)
59
Spy Kids 3-D - Game Over (2003,  PG)
60
Just My Luck (2006,  PG-13)
61
Andre (1994,  PG)
62
Moments of Love (2006,  Unrated)
63
I, Robot (2004,  PG-13)
64
The Notebook (2004,  PG-13)
65
The Man in the Moon (1991,  PG-13)
66
Koizora (Sky of Love) (2007,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments