My Favorite Movies


  yoskakins's Rating My Rating
1
Cyborg (1989,  R)
2
The Bourne Ultimatum (2007,  PG-13)
The Bourne Ultimatum
cool
3
Blue Streak (1999,  PG-13)
4
Rush Hour 2 (2001,  PG-13)
5
Blade II (Blade 2) (2002,  R)
6
Demolition Man (1993,  R)
7
Passenger 57 (1992,  R)
Passenger 57
Stunning
8
Never Die Alone (2004,  R)
Never Die Alone
Just too much
9
Eyes Wide Shut (1999,  R)
Eyes Wide Shut
Explicitly interesting...i watch and watch again
10
No Retreat, No Surrender (1986,  PG)
No Retreat, No Surrender
Cool
11
Big Momma's House (2000,  PG-13)
Big Momma's House
Heart-taking, fun-filled
12
Cradle 2 the Grave (2003,  R)
Cradle 2 the Grave
Good work
13
Tai ji zhang san feng (Tai Chi Master) (,  R)
14
The Forbidden Kingdom (2008,  PG-13)
15
Diabolique (1996,  R)
Diabolique
suspense, yet not a nice ending
16
Mission Impossible 2 (2000,  PG-13)
Mission Impossible 2
Well Done, Cruise
17
Assassins (1995,  R)
Assassins
Antonio is great here

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments