My Favorite Movies


  YourCivilDefenseWard's Rating My Rating
1
Pillow Talk (1959,  Unrated)
2
Lover Come Back (1961,  Unrated)
3
Send Me No Flowers (1964,  Unrated)
4
Dr. Strangelove Or How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb (1964,  PG)
5
The Ghost And Mr. Chicken (1966,  Unrated)
6
The Love God? (1969,  PG-13)
7
The Reluctant Astronaut (1967,  Unrated)
8
Dr. No (1962,  PG)
9
Goldfinger (1964,  PG)
10
You Only Live Twice (1967,  PG)
11
Thunderball (1965,  PG)
12
Caddyshack (1980,  R)
13
Breakfast at Tiffany's (1961,  Unrated)
14
From Russia With Love (1964,  PG)
15
Airplane! (1980,  PG)
16
Airplane 2 - The Sequel (1982,  PG)
17
Beach Party (1963,  G)
18
Bikini Beach (1964,  Unrated)
19
Muscle Beach Party (1964,  Unrated)
20
Ski Party (1965,  Unrated)
21
Beach Blanket Bingo (1965,  G)
22
How to Stuff a Wild Bikini (1965,  Unrated)
23
Fireball 500 (1966,  Unrated)
24
Thunder Alley (Hell Drivers) (1967,  Unrated)
25
Fail-Safe (1964,  Unrated)
26
Are You Being Served?: The Movie (1977,  Unrated)
27
The Parent Trap (1961,  G)
28
That Darn Cat! (1965,  G)
29
The Absent-Minded Professor (1961,  G)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments