My Favorite Movies
| Yourfatherdie's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Shaun of the Dead (2004, R) |
|
|
| 2 |
Night of the Living Dead (1968, Unrated) |
|
|
| 3 |
Dawn of the Dead (2004, R) |
|
|
| 4 |
Day of the Dead (1985) (1985, Unrated) |
|
|
| 5 |
Land of the Dead (2005, R) |
|
|
| 6 |
Diary of the Dead (2007, R) |
|
|
| 7 |
28 Days Later (2003, R) |
|
|
| 8 |
28 Weeks Later... (2007, R) |
|
|
| 9 |
The Thing (1982, R) |
|
|
| 10 |
Die Hard (1988, R) |
|
|
| 11 |
Die Hard 2 (Die Hard 2: Die Harder) (1990, R) |
|
|
| 12 |
Die Hard With a Vengeance (Die Hard 3) (1995, R) |
|
|
| 13 |
Live Free or Die Hard (2007, PG-13) |
|
|
| 14 |
300 (2007, R) |
|
|
| 15 |
50 First Dates (2004, PG-13) |
|
|
| 16 |
What Dreams May Come (1998, PG-13) |
|
|
| 17 |
You've Got Mail (1998, PG) |
|
|
| 18 |
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe (1988, PG) |
|
|
| 19 |
Mou gaan dou (Infernal Affairs) (2004, R) |
|
|
| 20 |
Infernal Affairs II (2003, PG-13) |
|
|
| 21 |
Infernal Affairs III (Mou gaan dou III: Jung gik mou gaan) (2003, PG-13) |
|
|
| 22 |
Saishû heiki kanojo (The Last Love Song on This Little Planet) (2005, Unrated) |
|
|
| 23 |
Saikano OVA: Another Love Song (2006, Unrated) |
|
|
| 24 |
Ah! My Goddess (2005, Unrated) |
|


