My Favorite Movies
| zack307660211's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
American History X (1998, R) |
|
|
| 2 |
25th Hour (2002, R) |
|
|
| 3 |
The Crow (1994, R) |
|
|
| 4 |
The Illusionist (2006, PG-13) |
|
|
| 5 |
Monty Python and the Holy Grail (1975, PG) |
|
|
| 6 |
Zodiac (2007, R) |
|
|
| 7 |
Reign Over Me (2007, R) |
|
|
| 8 |
The Kids Are Alright (1979) (1979, Unrated) |
|
|
| 9 |
Scarface (1983, R) |
|
|
| 10 |
The Breakfast Club (1985, R) |
|
|
| 11 |
Saving Private Ryan (1998, R) |
|
|
| 12 |
The Pursuit of Happyness (2006, PG-13) |
|
|
| 13 |
Fast Times At Ridgemont High (1982, R) |
|
|
| 14 |
Zulu (1964, Unrated) |
|
|
| 15 |
Ray (2004, PG-13) |
|
|
| 16 |
Lords of Dogtown (2005, PG-13) |
|
|
| 17 |
Four Brothers (2005, R) |
|
|
| 18 |
Fight Club (1999, R) |
|
|
| 19 |
Red Dragon (2002, R) |
|
|
| 20 |
The Silence of the Lambs (1991, R) |
|
|
| 21 |
Bowling for Columbine (2002, R) |
|
|
| 22 |
The Devil's Rejects (2005, R) |
|
|
| 23 |
Primal Fear (1996, R) |
|
|
| 24 |
Down in the Valley (2005, R) |
|
|
| 25 |
Rounders (1998, R) |
|
|
| 26 |
The Exorcist (1973, R) |
|
|
| 27 |
House of 1000 Corpses (2003, R) |
|
|
| 28 |
The Blair Witch Project (1999, R) |
|
|
| 29 |
Exorcist - The Beginning (2004, R) |
|
|
| 30 |
Black Hawk Down (2001, R) |
|
|
| 31 |
Clerks (1994, R) |
|
|
| 32 |
Clerks II (2006, R) |
|
|
| 33 |
Dazed and Confused (1993, R) |
|
|
| 34 |
Gladiator (2000, R) |
|
|
| 35 |
Half Baked (1997, R) |
|
|
| 36 |
Jarhead (2005, R) |
|
|
| 37 |
Jackass - The Movie (2002, R) |
|
|
| 38 |
Jackass: Number Two (2006, R) |
|
|
| 39 |
Jackass 2.5 (2007, R) |
|
|
| 40 |
Mallrats (1995, R) |
|
|
| 41 |
The Great Raid (2005, R) |
|
|
| 42 |
Blow (2001, R) |
|
|
| 43 |
Wayne's World (1992, PG-13) |
|
|
| 44 |
The Sixth Sense (1999, PG-13) |
|
|
| 45 |
The Lost Boys (1987, R) |
|
|
| 46 |
The Green Mile (1999, R) |
|
|
| 47 |
Team America - World Police (2004, R) |
|
|
| 48 |
Super Troopers (2001, R) |
|
|
| 49 |
Stand by Me (1986, R) |
|
|
| 50 |
Kingdom of Heaven (2005, R) |
|
|
| 51 |
I Am Legend (2007, PG-13) |
|
|
| 52 |
Forrest Gump (1994, PG-13) |
|
|
| 53 |
Donnie Darko (2001, R) |
|
|
| 54 |
CKY 3 (2001, Unrated) |
|
|
| 55 |
CKY Documentary (2001, Unrated) |
|
|
| 56 |
CKY 4 Latest & Greatest (2002, Unrated) |
|
|
| 57 |
Landspeed: CKY (CKY: The Original) (1999, Unrated) |
|


