Share this List

Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies

  zebragirl112005's Rating My Rating
1
Bleach: Memories of Nobody (2006,  Unrated)
Click to Rate
2
Cardcaptors - The Movie (2002,  G)
Click to Rate
3
Howl's Moving Castle (2005,  PG)
Click to Rate
4
Spirited Away (Sen to Chihiro no kamikakushi) (2001,  PG)
Click to Rate
5
Castle in the Sky (Tenkű no shiro Rapyuta) (1986,  Unrated)
Click to Rate
6
One Piece the Movie: Kaisokuou ni ore wa naru (One Piece Movie: The Great Gold Pirate) (2000,  Unrated)
Click to Rate
7
Death Note (Desu nôto) (2006,  Unrated)
Click to Rate
8
Desu nôto 2 (Death Note: The Last Name) (2006,  Unrated)
Click to Rate
9
The Spiderwick Chronicles (2008,  PG)
Click to Rate
10
Inuyasha - Guren no houraijima (Fire on the Mystic Island) (2004,  Unrated)
Click to Rate
11
Inuyasha - Toki wo koeru omoi ( Affections Touching Across Time ) (2001,  Unrated)
Click to Rate
12
Digimon - The Movie (2000,  PG)
Click to Rate
13
Inuyasha - Kagami no naka no mugenjou ( The Castle Beyond the Looking Glass ) (2002,  Unrated)
Click to Rate
14
Inuyasha - Tenka hadou no ken (Swords of an Honorable Ruler) (2002,  Unrated)
Click to Rate
15
Pokémon Ranger and the Temple of the Sea (2007,  Unrated)
Click to Rate
16
Pokémon: Lucario and the Mystery of Mew (2006,  Unrated)
Click to Rate
17
Princess Mononoke (Mononoke-hime) (1997,  PG-13)
Click to Rate
18
Pokémon 3: The Movie (2001,  G)
Click to Rate
19
Pokemon - The Movie 2000 (2000,  G)
Click to Rate
20
Pokémon 4Ever (2002,  G)
Click to Rate
21
Pokemon the First Movie - Mewtwo vs. Mew (1999,  G)
Click to Rate
22
Pokémon Heroes (2003,  G)
Click to Rate
23
Pokemon - Jirachi Wish Maker (,  Unrated)
Click to Rate
24
Pokemon - Destiny Deoxys (2005,  Unrated)
Click to Rate
25
Pokemon - Mewtwo Returns (2000,  Unrated)
Click to Rate
26
Happily N'Ever After (2006,  PG)
Click to Rate
27
Transformers (2007,  PG-13)
Transformers Want To See
i tlly want to see it
Click to Rate
28
Stardust (2007,  PG-13)
Click to Rate
29
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) (2001,  PG)
Click to Rate
30
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002,  PG)
Click to Rate
31
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004,  PG)
Click to Rate
32
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
Harry Potter and the Goblet of Fire 4.0 Stars
it was full of exciting action
Click to Rate
33
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007,  PG-13)
Harry Potter and the Order of the Phoenix Want To See
looks waaayy coool
Click to Rate
34
The Seeker: The Dark Is Rising (2007,  PG)
Click to Rate
35
Nausicaä of the Valley of the Winds (Kaze no tani no Naushika) (1984,  PG)
Click to Rate
36
Sakura Wars: The Movie (2003,  PG-13)
Click to Rate
37
Naruto Movie 1: Daikatsugeki! Yukihime ninpôchô dattebayo!! (Naruto the Movie) (2004,  Unrated)
Naruto Movie 1: Daikatsugeki! Yukihime ninpôchô dattebayo!! (Naruto the Movie) 4.5 Stars
rlly good movie
Click to Rate
38
Naruto movie 3: Gekijyouban Naruto daikoufun! Mikazuki shima no animal panic dattebayo! (2006,  Unrated)
Click to Rate
39
Kumo no mukô, yakusoku no basho (The Place Promised in Our Early Days) (2004,  Unrated)
Click to Rate
40
Gekijyouban hagane no renkinjutsushi (Fullmetal Alchemist: The Movie - Conqueror of Shamballa) (2005,  PG-13)
Gekijyouban hagane no renkinjutsushi (Fullmetal Alchemist: The Movie - Conqueror of Shamballa) 5.0 Stars
one of the awesomest movies ive ever seen
Click to Rate
41
Iria: Zeiram the Animation (1993,  R)
Click to Rate
42
Cardcaptor Sakura - The Movie 2 - The Sealed Card (2000,  Unrated)
Click to Rate
43
Cardcaptor Sakura - The Movie (1999,  Unrated)
Click to Rate
44
Tsubasa Chronicle the Movie: The Princess of the Country of Birdcages (2005,  Unrated)
Click to Rate

Comments (0)

Post a comment

Recent Comments