Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  1. zinettef
  2. zinette

Give list a short description

  zinettef's Rating My Rating
1
Sliding Doors (1998,  R)
Click to Rate
2
Boys and Girls (2000,  PG-13)
Click to Rate
3
The Last Kiss (2006,  R)
Click to Rate
4
City of Angels (1998,  PG-13)
Click to Rate
5
Juno (2007,  PG-13)
Click to Rate
6
Notting Hill (1999,  PG-13)
Click to Rate
7
Dot the I (2005,  R)
Click to Rate
8
Love Lies Bleeding (2008,  R)
Click to Rate
9
Vantage Point (2008,  PG-13)
Click to Rate
10
Alfie (1966,  PG)
Click to Rate
11
Mona Lisa Smile (2003,  PG-13)
Click to Rate
12
Hope Floats (1998,  PG-13)
Click to Rate
13
Crash (2004,  R)
Click to Rate
14
Grease (1978,  PG)
Click to Rate
15
Saturday Night Fever (1977,  PG)
Click to Rate
16
The Sound of Music (1965,  G)
Click to Rate
17
Men of Honor (2000,  R)
Click to Rate
18
Simone (S1m0ne) (2002,  PG-13)
Click to Rate
19
Road Trip (2000,  R)
Click to Rate
20
Cold Mountain (2003,  R)
Click to Rate
21
What Happens in Vegas (2008,  PG-13)
Click to Rate
22
Charlie's Angels (2000,  PG-13)
Click to Rate
23
Bad Education (La Mala educación) (2004,  NC-17)
Click to Rate
24
Three to Tango (1999,  PG-13)
Click to Rate
25
Pretty Woman (1990,  R)
Click to Rate
26
Gigli (2003,  R)
Click to Rate
27
How to Lose a Guy in 10 Days (2003,  PG-13)
Click to Rate
28
Brokeback Mountain (2005,  R)
Click to Rate
29
World Trade Center (2006,  PG-13)
Click to Rate
30
Trade (2007,  R)
Click to Rate
31
Apocalypse (2002,  Unrated)
Click to Rate
32
Resident Evil - Apocalypse (2004,  R)
Click to Rate
33
The Exorcism of Emily Rose (2005,  PG-13)
Click to Rate
34
American Pie (1999,  R)
Click to Rate
35
American Pie 2 (2001,  R)
Click to Rate
36
American Pie 5: The Naked Mile (2006,  R)
Click to Rate
37
American Pie Presents - Band Camp (2005,  R)
Click to Rate
38
American Pie Presents: Beta House (2007,  R)
Click to Rate
39
Good Girl, Bad Girl (2006,  Unrated)
Click to Rate
40
How to Rob a Bank (2007,  Unrated)
Click to Rate
41
21 (2008,  PG-13)
Click to Rate
42
Where the Truth Lies (2005,  Unrated)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments