My Favorite Movies
| ZOMBIEZERO4045915's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
As Good As It Gets (1997, PG-13) |
|
|
| 2 |
Clerks (1994, R) |
|
|
| 3 |
Mallrats (1995, R) |
|
|
| 4 |
Dogma (1999, R) |
|
|
| 5 |
Hellboy (2004, PG-13) |
|
|
| 6 |
Pulp Fiction (1994, R) |
|
|
| 7 |
Spider-Man (2002, PG-13) |
|
|
| 8 |
Hulk (2003, PG-13) |
|
|
| 9 |
Dog Day Afternoon (1975, R) |
|
|
| 10 |
The Saint (1997, PG-13) |
|
|
| 11 |
The Doors (1991, R) |
|
|
| 12 |
GoodFellas (1990, R) |
|
|
| 13 |
Edward Scissorhands (1990, PG-13) |
|
|
| 14 |
Kids (1995, NC-17) |
|
|
| 15 |
Reservoir Dogs (1992, R) |
|
|
| 16 |
Full Metal Jacket (1987, R) |
|
|
| 17 |
Big Daddy (1999, PG-13) |
|
|
| 18 |
Ghost in the Shell (1995, R) |
|
|
| 19 |
House of 1000 Corpses (2003, R) |
|
|
| 20 |
Friday Night Lights (2004, PG-13) |
|
|
| 21 |
X-Men (2000, PG-13) |
|
|
| 22 |
Shaun of the Dead (2004, R) |
|
|
| 23 |
Resident Evil (2002, R) |
|
|
| 24 |
Casshern (2004, Unrated) |
|
|
| 25 |
The Lost Boys (1987, R) |
|
|
| 26 |
Sleepy Hollow (1999, R) |
|
|
| 27 |
The Fifth Element (1997, PG-13) |
|
|
| 28 |
We Were Soldiers (2002, R) |
|
|
| 29 |
Predator (1987, R) |
|
|
| 30 |
El Mariachi (1993, R) |
|
|
| 31 |
Desperado (1995, R) |
|
|
| 32 |
Sin City (2005, R) |
|
|
| 33 |
The Grudge (2004, PG-13) |
|
|
| 34 |
Halloween (1978, R) |
|
|
| 35 |
Toolbox Murders (2004, R) |
|
|
| 36 |
UNDEAD (2003, NC-17) |
|
|
| 37 |
Volcano High (2003, Unrated) |
|
|
| 38 |
Walk the Line (2005, PG-13) |
|
|
| 39 |
Hostel (2006, R) |
|
|
| 40 |
Made (2001, R) |
|
|
| 41 |
Superman Returns (2006, PG-13) |
|
|
| 42 |
Fight Club (1999, R) |
|
|
| 43 |
Layer Cake (2004, R) |
|
|
| 44 |
The Prestige (2006, PG-13) |
|
|
| 45 |
Oldboy (2005, R) |
|
|
| 46 |
Unbreakable (2000, PG-13) |
|
|
| 47 |
Kung Fu Hustle (2005, R) |
|
|
| 48 |
V for Vendetta (2006, R) |
|
|
| 49 |
The Last House on the Left (1972, Unrated) |
|
|
| 50 |
Phantasm (1979, R) |
|
|
| 51 |
Re-Animator (1985, R) |
|
|
| 52 |
Children of Men (2006, R) |
|
|
| 53 |
Ghost Rider (2007, PG-13) |
|
|
| 54 |
Hollywoodland (2006, R) |
|


