My Favorite Movies
| zshnelle26317386's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
From Hell (2001, R) |
|
|
| 2 |
The Lottery (1996, Unrated) |
|
|
| 3 |
Revenge of the Nerds (1984, R) |
|
|
| 4 |
Fido (2006, R) |
|
|
| 5 |
The Phantom Tollbooth (1970, G) |
|
|
| 6 |
The Virgin Suicides (1999, R) |
|
|
| 7 |
Blow (2001, R) |
|
|
| 8 |
Fear and Loathing in Las Vegas (1998, R) |
|
|
| 9 |
V for Vendetta (2006, R) |
|
|
| 10 |
Resident Evil (2002, R) |
|
|
| 11 |
StrangeLand (1998, R) |
|
|
| 12 |
The Breakfast Club (1985, R) |
|
|
| 13 |
Moulin Rouge (1952, Unrated) |
|
|
| 14 |
Taking Lives (2004, Unrated) |
|
|
| 15 |
Clue (1985, PG) |
|
|
| 16 |
Halloween (1978, R) |
|
|
| 17 |
Land of the Dead (2005, R) |
|
|
| 18 |
28 Days Later (2003, R) |
|
|
| 19 |
Identity (2003, R) |
|


